Aile Eğitimi

Anasayfa Aile Eğitimi

Aile Eğitimi Hizmeti

Erken çocukluk dönemi boyunca çocuk en çok aile ortamı içerisindedir. Aileler, çocukların ilk öğretmenleridir. Bu açıdan aile, çocuğun eğitiminde hayati rol oynamaktadır.

Aile Eğitimi Neden Önemli?

Aile eğitimi, eğitimin en temel taşıdır. Okul öncesi eğitimin kalitesi, çocuğun eğitimine ailelerin de katılması ile arttırılabilir.

Çocuğu tanımak ve eğitiminde yeni stratejiler geliştirmek, gelişimini desteklemek için aile ile okulun birlikte çalışması gerekir.

Aile ve okul desteğinin bir arada yürütülmesi çocuğun gelişimindeki en hızlı yoldur.

Okulda verilen eğitimin, okul dışındaki hayatta da sürdürülmesi, eğitimin kalıcılığını arttırır.

Aileyle iş birliği içinde hareket etme; çocuğun gelişiminde, ailenin üzerine düşen görevleri bilmesi ve yerine getirmesi önem taşımaktadır.

Çocuğun kişilik gelişiminde, olumlu davranış kazanımında, ruhsal ve fiziksel yönden sağlıklı, kendi kendine yetebilen, kendine ve yaşadığı dünyaya faydalı bir birey olarak yetişmesinde ailenin rolü önemlidir.

Aslında aile eğitimi en temelinde çocuğa özgüven ve davranış tutumluluğu sağlar.

Kişilik gelişiminde öncelik anne ve babanın davranışlarına bağlı olarak çocukta gelişim sağlar.

Çocukların gelişiminde okul ve ailenin çocuklar üzerinde sergilediği kararlılık, çocukların eğitim sürecini olumlu yönde hızlandırır.

Ailenin, çocuklarının eğitimine katılması, eğitimin devamlılığını sağlamakta, çocukların kendine güven duygusu, akademik başarısı ve ailesi ile ilişkilerinde olumlu etkileri olmaktadır.

Toplumda faydalı bir bireyin oluşması için en önemli etken aile ve çocuk arasında güçlü bağ kurmasıdır.

Hemen Bizi Arayın!

0(312) 380 2060

Bir sorunuz mu var?
Şimdi bizi arayın!

0(312) 380 2060

Kurumumuz Hakkında

Kurumumuz 2006 yılından itibaren, desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere, ihtiyaç duydukları alanlarda kişiye özel hazırlanmış eğitim programlarıyla bireysel eğitim vermektedir.
Detaylı Bilgi