Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Ankara Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Ankara Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Ankaradaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

Ankara Özel Eğitim Merkezi

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Ankara Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel eğitimler bireyin ortaya çıkan fonksiyonel bozuklukları karşısında uygulanan yöntemler arasındadır. Ankara Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu tür problemlerde çeşitli destek eğitim programları aracılığı ile bireylerin fonksiyonel bozukluklarında çözüm üretmektedir. Rehabilitasyon çalışmaları ise bireyin yaşamsal faaliyetlerinin kendi kendine yetebilecek seviyeye getirilmesi ve sosyal yaşama aktif olarak dahil edilmesi için gerekli olabilmektedir. Kişinin beklenen davranışlarını kazanmasında uygun eğitim programları etkili olurken bu tür sorunlar okul öncesi dönemlerde ya da okul çağında ortaya çıkabilmektedir. Farklı yaş aralıklarında da fonksiyonel bozukluklarla karşılaşılabilirken erken dönemde bu tür sorunların çözümü de mümkün olabilmektedir. Ailenin bu süreçteki iş birliği önemli hale gelirken kurumun bilimsel yöntemler kullanması ve aile ile iş birliği içinde olması sorunun çözümlenmesinde yardımcı unsurlar arasında yer almaktadır.

Öğrenme bozuklukları birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sorunken genetik, çevresel etkenler ya da gelişimsel bozukluklar da bu sürecin belirleyicileri olabilir. Öğrenme güçlükleri disleksi, disgrafi, diskalkuli rahatsızlıkları şeklinde olurken farklı öğrenme güçlükleri de söz konusu olabilmekte, özel eğitimi gerekli kılan durumlar arasında dil ve konuşma güçlüğü problemleri de yer alabilmektedir. Bu tür sorunlarda sözlü iletişimde yaşanan sorunlara ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu da eşlik edebilen durumlardır.

Afazi Nedir?

Afazi adı verilen fonksiyonel bozukluk inme veya kafa travması ile aniden ortaya çıkan bir durumdur. Bu problem beynin konuşma bölümü ile ilgili kısımlarının hasar alması ile ortaya çıkmakta ve bir dil bozukluğu şeklinde seyretmektedir. Bu tür rahatsızlıklarda bireyin konuşma becerilerinde görülen bozulmalar okuma ve yazmada da sorun olarak ortaya çıkabilir. Afazi türünde bir rahatsızlık her yaşta görülebilecek durumlar arasındadır. Kişide afazi oluştuğunda kendiliğinden bir iyileşme olmaması durumunda dil ve konuşma terapisi uygulanmak sureti ile tamamen ya da kısmen rahatsızlığın etkileri giderilebilmektedir.

Ankara Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel öğrenme güçlüğü eğitiminin yanı sıra dil ve konuşma güçlüğü problemlerinde bireysel veya grup içi eğitimler vermek sureti ile gerekli çalışma desteğini veren bir kurumdur. Profesyonel anlamda hizmet veren eğitim kurumu uzman eğitmenleri ile koordineli bir çalışma anlayışına sahip olurken bilimsel yöntemleri kendisine ilke edinmiş bir eğitim kurumudur.

Okul öncesi dönemde ya da ergenlik dönemi de dahil olmak üzere birçok yaş aralığında görülebilecek çeşitli problemlerde uzman bir bakış açısı ile verilen eğitimlerde bireyin sosyal yaşama uyumlu hale gelmesi hedeflenirken, akranları ile uyumlu gelişim süreçlerine dahil olmaları sağlanmaya çalışılmaktadır. Bundan dolayı kurumun verdiği eğitim destek programları arasında akademik destek eğitimi de yer almakta ve bu sayede çocuğun arkadaşları ile aynı seviyede eğitim alması için gerekli şartlar temin edilmektedir. Veliler ile koordineli bir çalışma gerçekleştirilmesi, talep edilmesi durumunda ve çocuğun durumu da uygunsa bireysel eğitimler yapılmasına da olanak vermektedir. Bunun yanı sıra grup içi eğitimlerde 5-10 kişilik sınıflarda ve özel hijyen kuralları çerçevesinde gerekli eğitim programları uygulanmaktadır

Ankara Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi dil ve konuşma becerileri konusunda ortaya çıkan kekemelik, konuşma bozuklukları, geç konuşma gibi durumlarda da gerekli özel eğitimlerin verildiği bir kurumdur. Kekemelik hece, ses ve sözlerin kullanımı sırasında konuşma hızında karşılaşılan problemleri ifade eden bir rahatsızlıktır ve genellikle 2-6 yaş aralığında görülebilmektedir. Bunun yanı sıra bu tür bir sorun her yaş aralığında ortaya çıkabilecek türde bir problemdir ve tedavi edilmesi de mümkün olmaktadır. Kekemelik de bir tür fonksiyonel bozukluktur ve sebepleri arasında genetik faktörler, kendiliğinden oluşma, beyin hasarlarına bağlı etmenler ya da şiddetli duygusal travmalar yer alır. Bu tür fonksiyonel bozuklukların tedavisi için uzman ekiplerin oluşturduğu eğitim destek paketleri aracılığı ile çözüm üretilmekte ve bireysel ihtiyaçlar giderilebilmektedir.

Ankara Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi her öğrencisinin birebir olarak sorunlarını dikkate almakta ve onların sosyal yaşama dahil olmaları için elinden gelen çabayı bilimsel yöntemlerden yararlanmak sureti ile ortaya koymaktadır. Öğrencilerin çeşitli gereksinimlerinde profesyonel bir bakış açısı ile 2006 yılından bu yana hizmetlerini yürütmekte olan kurum nitelikli bir eğitim anlayışına sahiptir. Öğrencilerin yaşamsal becerilerini kazanmaları ve akranları ile aynı seviyede yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli eğitim programları aracılığı ile faaliyetlerini öğrenci merkezli bir yaklaşımla sürdürmektedir.