Büşra Katık

Dil ve Konuşma Terapisti

Büşra Katık

Hacettepe Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi bölümündeki lisans eğitimini 2018 yılında tamamladıktan sonra Dil ve Konuşma Terapisti unvanı almıştır.

Hacettepe Üniversitesindeki dört yıllık lisans eğitimi süresince dil, konuşma, ses, yutma, motor konuşma bozuklukları, edinilmiş dil bozuklukları alanlarında değerlendirme, tanı ve terapiye ilişkin dersler almıştır. 

2016 yılında bir ay Hacettepe Üniversitesi Hastanesinde staj yapmıştır. 

2017 yılında bir ay özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde Uzman Dil ve Konuşma Terapistlerini gözlemleyerek staj yapmıştır.

2017- 2018 eğitim öğretim sürecinde Hacettepe Üniversitesi Hastanelerinde dil, konuşma, ses, yutma, edinilmiş dil bozuklukları, motor konuşma bozuklukları gibi bütün çalışma alanlarında öğretim görevlilerin süpervizyonluğunda staj yaparak değerlendirme ve terapi süreçlerine ilişkin bilgi ve tecrübe kazanmıştır. 

2018 yılında mezun olduktan itibaren Ankara’da çeşitli özel eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinde çalışmıştır. 

2021 yılında Özel Ankara Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde çalışmaya başlamıştır halende devam etmektedir. 

EĞİTİMLER 

2017- DENVER II Gelişimsel Tarama Testi

2017- ETEÇOM (Etkileşim Temelli Erken Çocuklukta Müdahale Programı )

2017- GOBDÖ-2-TV ( Gilliam Otistik Bozukluk Derecelendirme Ölçeği-2- Türkçe Versiyonu )

2018- DIR Floortime – DIR101

Lisans eğitimi süresince ve sonrasında alanı ile ilgili kendisini geliştirmek için çeşitli kongre ve konferanslara da katılım göstermiştir.

Bir Sorunuz Mu Var?
Şimdi Bizi Arayın!
Hemen Bizi Arayın! 

0(312) 380 2060

 

Kurumumuz Hakkında

Kurumumuz 2006 yılından itibaren, desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere, ihtiyaç duydukları alanlarda kişiye özel hazırlanmış eğitim programlarıyla bireysel eğitim vermektedir.

detaylı bilgi