Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Anasayfa Çocuk Gelişimi ve Eğitimi

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Danışmanlık Hizmeti

Aileler veya uzmanlar tarafından çocuğun okul öncesinde yaşına uygunluğunun değerlendirmesini isteyebilirler.

Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Neden Önemli?

Bebeklik, oyun, okul ve ergenlik dönemine göre çocukları değerlendiren çocuk gelişim uzmanları 0-6 yaş arasındaki çocukların sosyal, dil, zihinsel ve fiziksel eğitimlerinin değerlendirilmesinde en büyük yardımcılardır. 

Gelişim uzmanları tarafından desteklenmelidir. Belirlenen becerilerin çocuğa kazandırılması için uzmanlar tarafından yürütülen eğitimdir. 

Çocukların yaşından ileri ya da geri kaldığı yetenekleri ve yönelimleri değerlendirilerek tespit edilir. Eğitim süreci ile çocukların gelişimi olumlu yönde etkilenir. 

Eğitim danışmanlığı çocukların gelişim dönemlerine göre sergiledikleri özelliklerin aileye tanıtılması, uygun ebeveyn tutum ve davranışlarının öğretilmesi ve bireysel farklılıkların değerlendirilmesi konularında önemli bir yere sahiptir. 

Çocuğun bireysel özellikleri ve yaşadığı süreçler davranışını etkileyecektir. Eğitim süreçlerinde aile ve uzmanlar arasındaki iletişim bu eğitim sürecinin en olumlu şekilde sonuçlanmasını sağlayacaktır. 

Çocukların oyun çağında, uzmanlar tarafından ailelere tavsiyeler verilmeli ve oyun seçimi, oyuncak seçimi ve eğlendirici aktiviteler ile çocuğun hem eğitimde hem de evde gelişimi hızlandırılmalıdır. 

Ergenlik döneminde ise eğitimlerin hem çocuğa hem de ailelere danışmanlık yapılarak verilmesi önemlidir. Uzmanlar, ailelerin çocuklarına nasıl davranılmasını ve nasıl tepkiler verilmesi gerektiğini anlatmalıdır. 

Ailelerin, çocukları ile sürekli iletişim halinde olmak, tutarlı davranmak, onu dinlemek, çocuk ile vakit geçirmek ve en önemlisi de bu tedavi sürecinde çocuğa destek olmak gerekmektedir.

Hemen Bizi Arayın!

0(312) 380 2060

Bir sorunuz mu var?
Şimdi bizi arayın!

0(312) 380 2060

Kurumumuz Hakkında

Kurumumuz 2006 yılından itibaren, desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere, ihtiyaç duydukları alanlarda kişiye özel hazırlanmış eğitim programlarıyla bireysel eğitim vermektedir.
Detaylı Bilgi