Gizem Altun

Psikolog

Gizem Altun

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümünden 2019 yılında şeref derecesiyle mezun olmuştur. Üsküdar Üniversitesi Nörobilim yüksek lisans programını 2022 yılında tamamlamıştır. Üsküdar Üniversitesi Bağımlılık Danışmanlığı ve Rehabilitasyon yüksek lisans programına devam etmektedir. Aynı zamanda Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Anadolu Üniversitesi Sosyal Hizmetler bölümünlerinde eğitimlerini sürdürmektedir. Eğitim hayatı boyunca şeref ve yüksek şeref belgeleri almıştır.

Dershanelerde psikolojik danışmanlık ve rehber öğretmeni ile felsefe grubu öğretmeni olarak çalışmıştır. Özel eğitim merkezi, hastane gibi farklı kuruluşlarda psikolog olarak çalışmış ve NP İstanbul Beyin Hastanesi’nde bağımlılık danışmanlığı stajyeri olarak görev almıştır.

Objektif ve Projektif Testler Eğimi; “Bender – Gestalt Görsel Motor Algı Testi” (Çocuklar İçin Uygulama), “Gesell Gelişim Figürleri Testi”, “Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi”, “Ankara Gelişim Envanteri (AGTE)”, “Metropolitan Okul Olgunluğu Testi”, “Benton Görsel Bellek Testi”, “Okula Hazırlık Testi (OKHT)”, “PeaBody Kelime Resim Testi”, “Porteus Labirentleri Testi”, “Good Enough – Harris Bir İnsan Çiz Testi”, “Koppitz İnsan Çiz Testi”, “Kent Egy Zeka Testi”, “Catell 2A Zeka Testi”, “Catel 3A Zeka Testi” ve “Kelime Söyleyiş” eğitimlerini almıştır ve “Resim Analizi” eğitimi bulunmaktadır.

Çocuk ve Yetişkin Dikkat Testleri Eğitimi; “D2 Dikkat Testi”, “Burdon Dikkat Testi”, “Frankfurter Dikkat Testi” uygulayabilmektedir.

“MMPI (Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri) Uygulayıcı Eğitim ve Süpervizyonu”eğitimini tamamlamıştır.

“Dis – Test” (Özgül Öğrenme Güçlüğü, Disleksi, Disgrafi, Diskalkuli Test Programı) ve “Wisc- R Wechsler Ölçeği” uygulayıcı sertifikası ile “Moxo Çeldiricili Dikkat Testi” sertifikasına sahiptir.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı “Aile Danışmanlığı” programına ve “Çocuk Gelişiminde Oyun Eğitimi – Oyun Terapisi” ile “Kum Terapisi” eğitim programına devam etmektedir.

“Otizimde Gelişimsel Tanı ve Erken Müdahale”, “Çocuk ve Ergenlerde Anksiyete Bozukluğu ve Terapötik Müdahale Teknikleri”, “Kayıp ve Yas Terapisi”, “Klinik Ortamlarda Travmatik Anılarla Çalışma”,
“Ergenlerde Yeme Bozuklukları”, “Psikoterapide Metafor ve Sembollerin Kullanımı”, “Aile içi İletişim”, “Çocuk, Ergen Psikolojisi ve Etkili Ebeveyn Tutumları”, “Disleksi ve Öğrenme Güçlüğü”, “Otizm Spektrum Bozukluğu”, “DEHB ve Okul Uyumu”, “Dikkat Eksikliği Olan Çocukta Anne Baba Ne Yapmalı?”, “Yetişkinlerde Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu’nu Tanımak”, “DEHB’li Çocukta Vaka Örnekleri İle Tedavi Planı”, “Ergenlerde ve Gençlerde Dürtüselliğin Okul ve Sınav Başarısına Etkileri; Öğretmen, Ebeveyn ve Uzman Yaklaşımları”, “Sosyal Psikoloji Üzerinde Madde Bağımlılığı ve Sigara Bağımlılığının Çocuk Gelişimi Üzerindeki Etkileri”, “Bağımlılık Tedavisinde Güncel Yaklaşımlar – Bağımlılığın Dinamikleri”, “Akran Zorbalığı” gibi birçok eğitim, seminer ve kurslara katılmıştır.

Ankara Özel Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde Kurum Psikoloğu olarak görev almaktadır.

Bir Sorunuz Mu Var?
Şimdi Bizi Arayın!
Hemen Bizi Arayın! 

0 (506) 559 89 80

 

Kurumumuz Hakkında

Kurumumuz 2006 yılından itibaren, desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere, ihtiyaç duydukları alanlarda kişiye özel hazırlanmış eğitim programlarıyla bireysel eğitim vermektedir.

detaylı bilgi