Psikolojik Danışma

Anasayfa Psikolojik Danışma

Psikolojik Danışma ve Rehberlik

Çocuklarımızın ilgi ve yetenekleri, karakteristik özellikleri, güçlü ve desteklenmesi gereken yönleri, uzman psikologlarımız tarafından bireysel ve grup çalışmaları sonucunda değerlendirilmektedir.

Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Neden Önemli?

Psikolojik danışmanlarımız tarafından amaca uygun ve çocuğun uyumlu olduğu programlar özenle hazırlanmaktadır. 

Aileler ile danışmanlar arasındaki sürekli iletişim olması gerekmektedir. Psikolojik danışma ve rehberlikte en önemli etkenlerden biri yine ailelerdir. 

Aile desteği ile yürütülen eğitimlerde çocukların gelişimi hızla fark edilmiştir.  Aileleri arasında sevilmek, övülmek, beğenilmek ve kabul edilmek gibi hisleri yaşayan çocukların her zaman daha normal olduğu görülmüştür. 

Psikolojik sorunlara neden olan en önemli sebep, ilk olarak aile ve sonrasında çevredir. Gergin ve sürtüşmeli ilişkiler çocuğun sağlıklı bir kişilik geliştirmesini engeller. 

Eşler arasındaki geçim ya da geçimsizliğin çocuğa yansıması oldukça etkilidir. Tabii aile içindeki olumsuz yaşantılar çocukta olumsuz kişilik oluşumuna ya da olumsuz davranışlara neden olacaktır. 

Danışmanlarımız ve ailelerimiz ile beraber yürütülmesi gereken bu süreçte öncelikle çocuklarımızı dinlemek ve onları anlayışla ile karşılayarak tutarlı karar vermek eğitim sürecini de hızlandıran etkenlerden biridir. 

Danışmanlık hizmeti tüm bu konuları, çocuk ve gençlerin gerek okul, gerekse evlerindeki günlük yaşamlarındaki sorunları ile baş etmelerine yardım eden bir süreci kapsar. 

Danışmanlarımız, çocukların kendilerini anlamaları, farkındalık kazanmaları, problemlerini tanımlayıp, çözüm üretmeleri, bunlarla ilgili kararlar almalarına yardımcı olmaktadır.

Hemen Bizi Arayın!

0(312) 380 2060

Bir sorunuz mu var?
Şimdi bizi arayın!

0(312) 380 2060

Kurumumuz Hakkında

Kurumumuz 2006 yılından itibaren, desteğe ihtiyaç duyan öğrencilere, ihtiyaç duydukları alanlarda kişiye özel hazırlanmış eğitim programlarıyla bireysel eğitim vermektedir.
Detaylı Bilgi