Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Pursaklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Pursaklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli öğrenme güçlüklerinin ortaya çıkması durumunda ya da bireylerde oluşan engellilik sorunları karşısında çözüm üreten bir kurumdur. Özel eğitim ve rehabilitasyon, bireylerin sosyal yaşamın içine aktif olarak dahil olmalarında ve yaşamsal ihtiyaçlarını temin etmelerinde kendilerine kazandırılan beceriler bütünü olarak adlandırılabilir. Kişilerde ortaya çıkan öğrenme güçlükleri ya da engel oluşturan problemler birçok nedene bağlı olarak söz konusu olabilmektedir. Bu tür fonksiyon bozukluklarının giderilmesinde ailelere ve kurumlara çeşitli sorumluluklar düşerken iş birliği de oldukça önemli bir unsurdur.

Ailelerin bireyin problemine yönelik kabullenme süreçleri ve kurumsal yardım alma gereksinimleri birlikte ve koordineli olarak hareket etmeyi gerekli kılarken etkin çözüm üretilmesinde de oldukça önemli bir ayrıntıdır. Kurumların bünyesinde bulunan uzmanların desteği ile çeşitli destek programları oluşturulmak sureti ile çalışmalar yapılmakta ve kişiye özel yöntemlerin tespit edilmesi ile gerekli çalışmalar başarı ile yürütülebilmektedir. Özel eğitim gerektiğinde bireyde ortaya çıkan öğrenme bozukluğu gibi fonksiyonel sorunlara çözüm üretilmektedir. Rehabilitasyon aşamaları ise daha kapsamlı süreçler olabilmekte ve bireysel yetenekler kişiye geri kazandırılmaya çalışılmaktadır. Özel eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları sırasında gerekli olabilecek psikolojik danışmanlık hizmetleri de kişilere verilen hizmetler arasında yer almakta ve bireyin gelişimi bir bütün olarak takip edilmektedir.

Öğrenme Güçlüğüne Neden Olan Faktörler

Öğrenme güçlüğü olarak adlandırılan ve çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan problemler; genetik faktörlerden, çevresel etkilerden ya da bilişsel yeteneklerde veya gelişimsel özelliklerde ortaya çıkacak yetersizliklerden kaynaklanabilmektedir. Bu açıdan ele alındığında öğrenme güçlüğüne sebep olan nedenler şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Genetik etkiler
  • Çevresel risk faktörleri
  • Bilişsel yeteneklerdeki yetersizlikler
  • Gelişmede yaşanan yetersizlikler

Pursaklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireyde ortaya çıkan öğrenme yetersizlikleri durumunda kurumsal anlamda profesyonel olarak hizmet vermektedir. Okul öncesi dönemde ya da okul çağındaki çocuklarda ortaya çıkan öğrenme problemlerinin giderilmesi ya da en az seviyeye indirilmesi doğru bir eğitim metodu ile mümkün olmakta ve bu amaca yönelik olarak da özel eğitim merkezlerinin eğitim kadrolarından yararlanılmaktadır. Öğrenme güçlüğünün ortaya çıktığının anlaşılmasında birden fazla belirtinin takip edilmesi sureti ile durum anlaşılabilmekte ve bu durumda da aileye önemli sorumluluklar düşmektedir.

Çocuğun gelişiminin doğru takip edilmesi ve bilinçli bir yaklaşım bu tür sorunların erken fark edilmesinde ve tedavisinin sağlanmasında etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkar. Çocukta karşılaşılacak belirtiler arasında dil becerileri, algılama yetenekleri, dikkat problemleri gibi birçok konu bir bütün olarak ele alınmalıdır. Çocukta gözlemlenecek duygusal ya da sosyal uyumsuzluklar, bellek yetersizlikleri, kavramlar konusunda ortaya çıkan yetersiz tepkiler bu tür belirtilerin yalnızca bir kaçıdır ve dikkatli bir takibi gerekli kılar. Öğrenme güçlüğü çeken çocukların kendilerinden istenilen davranışları yapmaları konusunda sorun yaşamaları, karşılarındakileri anlamakta güçlük çekmeleri yaşayabilecekleri problemlerden bazılarıdır ve onlara istenilen davranışların kazandırılmasında özel eğitim uygulamalarının önemi oldukça yüksektir.

Pursaklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından verilen özel eğitimler grup çalışması şeklinde olabilirken bireyin ihtiyaçları doğrultusunda kişisel olarak da sürdürülebilen uygulamalardır. Öğrencinin raporlarına istinaden ya da veli talebi doğrultusunda bireysel eğitim hizmetlerinin verilmesi mümkün olurken uzman eğitmenlerden gerekli destekler alınmaktadır. Bu tür eğitimler sırasında bilimsel tüm gelişmeler yakından takip edilirken psikolog, özel eğitim sınıf öğretmeni, çocuk gelişiminde uzman olan meslek mensupları da eğitimler sırasında koordineli bir çalışma yürütmektedir. Öğrenme güçlüğü yaşanan alanlar disleksi, disgrafi ya da diskalkuli gibi sahalar olabilmekte ve bu tür durumlarda farklı yöntem ve teknikler kullanılmak sureti ile çözüm üretilmektedir.

Eğitim çalışmalarının ortak hedefi bireyin toplum içinde etkin bir yaşam sürmesini ve yaşamsal ihtiyaçlarını kendi başına sağlamasını temin etmektir. Bu sebeple 2006 yılından beri faaliyetlerini yürüten ve kurumsal anlamda hizmet veren Pursaklar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi farklı destek programları uygulamak sureti ile bireysel anlamda ortaya çıkan öğrenme problemlerine profesyonel bir bakış açısı ile yaklaşmaktadır. Bu eğitim programları uygulanacağı zaman bilimsel yaklaşımlar temel alınmakta ve kişilerin ihtiyaçlarına uygun eğitim çalışmalarına önem verilmektedir. Kurum bireylerin yaşam kalitelerinin yükseltilmesi ve toplum içinde akranları ile benzer özelliklerin kazanılması yönünde gerekli desteğin sağlanması için uygun olan eğitimleri temin etmektedir.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button