Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Çayyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Çayyolu Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çayyolundaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Bireysey Eğitim

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Grup Eğitimi

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara
Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Çayyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Çayyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitim konusunda uzun yıllardır yürüttüğü hizmetlerde bilimsel yöntemlerden yararlanan ve uzman eğitmenlerle çalışan bir kurumdur. Rehabilitasyon hizmetleri kişilerde ortaya çıkan öğrenme güçlükleri karşısında kendilerine verilen eğitim hizmetlerini bir bütün olarak kapsar. Bu hizmetlerin verilmesindeki amaç kişinin sosyal yaşamda akranları ile yer alması ve yaşamsal ihtiyaçlarına yönelik gereksinimlerini kendi başına karşılayabilme becerilerinin geliştirilmesidir. Bireysel olarak ortaya çıkan bu tür sorunların giderilmesinde özel eğitim kurumlarına çeşitli sorumluluklar düşerken kişiye istenilen davranışların kazandırılması uygun bir eğitim programı ile olabilmektedir.

Özel eğitime ihtiyaç duyulması yaşla sınırlı olmayıp okul öncesi dönemde ya da okul çağında ortaya çıkabilen bir problem olarak düşünülmemelidir. Ergenlik ya da yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde dahi bazı fonksiyonel bozuklukların görünmesi mümkün olmakta ve bu tür durumlar uygun eğitim metotları ile giderilebilmektedir. Yaşlılık döneminde ortaya çıkan sorunlarda yakın çevrenin desteği ve yardımları yaşlı bireylerin yaşamını kolaylaştırırken okul öncesi ya da okul çağındaki çocuklarda uygun öğrenme yöntemleri kullanılarak sorunun tedavi edilmesi gerekli olmaktadır.

Çayyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli dönemlerde ortaya çıkabilen fonksiyon bozukluklarında uygun eğitim paketleri aracılığı ile bireye gerekli eğitim desteğini sağlamaktadır. Problemin belirlenmesi ve aile tarafından kabulü de tedavi süreçlerinin önemli bir aşaması olurken özel eğitim kurumu ile yapılan iş birliği bireyin sorununun giderilmesinde etkili çözümler geliştirilmesinde yardımcı olmaktadır. Öğrenme bozuklukları birçok başlık altında ele alınabilen konulardır ve çeşitli biçimlerde birey üzerinde etki gösterirler. Öğrenme güçlükleri arasında yer alan bazı rahatsızlıklar şunlardır:

  • Disleksi
  • Disgrafi
  • Diskalkuli
  • Farklı öğrenme güçlükleri

Bu öğrenme güçlükleri arasında yer alan disgrafi yazma bozukluğu olan bireylerde görülen bir durumdur ve tedavi edilmesi doğru bir eğitim programı sayesinde mümkündür.

Diskalkuli Nedir?

Matematiği öğrenmede güçlük yaşayan bireylerde oluşma ihtimali olan diskalkuli basit sayıların ya da kavramların anlaşılmasında zorluk yaşanması ile ortaya çıkmaktadır. Bu tür bireyler sayısal işlemler konusunda yetersiz kalmakta ve sayısal işlem yapmayı öğrenmede problem yaşamaktadırlar. Diskalkuli bir öğrenme bozukluğudur ve zihinsel bir problem olmadığı bilinmektedir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak birey bu duruma maruz kalabilir. Matematiksel işlemlerin gerçekleştirilmesi ve birbiri ile ilişkilendirilmesi bu tür bir rahatsızlıkta ortaya çıkan bir durumdur. Bu tür bir sorun giderilmediği takdirde bireyin akranlarından geri kalmasına ve sosyal yaşamında sorun yaşamasına yol açar Bundan dolayı özel eğitim programları önemsenmeli ve bireyin ihtiyaçlarına uygun yaklaşımlar kullanılmak sureti ile gereksinimleri karşılanmalıdır.

Çayyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi akranlarından geride gelen ve çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişimsel bozukluklar gösteren bireylerin özel eğitimlerinde bilimsel metotları kullanan bir eğitim kurumudur. Uzman eğitmenleri, psikolog, okul öncesi öğretmeni ve çocuk gelişim uzmanları ile bilimsel temele dayalı yaklaşımlar çerçevesinde bireyin ihtiyacı olan eğitim programlarının tespiti ve uygulanması çalışmalarını başarı ile yürüten eğitim kurumu 2006 yılından bu yana özel eğitim hizmetleri vermektedir.

Gerek bireysel sınıflarda gerekse grup içi eğitimle saptanan problemler uygun yöntem ve teknikler kullanılmak sureti ile giderilmekte ve kişinin sosyal yaşamda etkin olarak yer alması sağlanmaktadır. Grup halinde yapılan çalışmalarda sınıf mevcutları 5-10 kişi aralığında tutulmakta ve bireysel çalışmalar için veli talepleri de dikkate alınmaktadır. Öğrencilere sağlanan bir diğer hizmet ise akranları ile aynı seviyede eğitim programlarına katılabilme imkânı olmaktadır. Gerek öğrenme güçlükleri konusunda verilen eğitimler gerekse dil ve konuşma güçlüğü açısından hazırlanan eğitim programları öğrencilerin gereksinimlerine bağlı olarak belirlenmekte ve ihtiyaç duyulan eğitim kurumun uzman kadrosu tarafından kendilerine sunulmaktadır. Yaşamsal becerilerin kazandırılması ve hayat kalitesinin arttırılması yönünde ekip olarak çalışılmakta ve gerekli eğitim programları uygulanmaktadır.

Çocuğun ihtiyaçlarının doğru tespiti ve veli ile koordinasyonun sağlanması, eğitim programları oluşturulurken uzmanların uygulamaları, çalışmaların niteliğini artırıcı yönde olurken kurum disiplinli bir yaklaşım sergilemektedir. Gerekli hijyen koşullarının sağlandığı eğitim ortamlarında öğrencilere güvenilir alanlar yaratılmakta ve özel eğitim gereksinimleri karşılanmaktadır. Her öğrenci kurum açısından özel bir yere sahip olurken birebir onların sorunları ile ilgilenmek ve çözüm üretmek özel eğitim kurumunun nihai hedefleri arasında yer almakta ve çalışmalarını bu prensipler doğrultusunda sunmaktadır. Çayyolu Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi üst düzeyde hazırladığı eğitim programları ile özel öğrenme güçlüklerinde başarılı çalışmalara imza atmaktadır.