Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Mamak Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Mamaktaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Bireysey Eğitim

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Grup Eğitimi

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara
Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Bazı durumlarda bireyler öğrenme güçlüğü yaşarlar. Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme güçlüğü problemlerinde bireylere özel eğitim veren kurumlardan biridir. Kişinin öğrenme güçlüğü yaşaması birçok nedenden kaynaklanabilir. Sebepler arasında genetik faktörler, çevresel etkiler, gelişimsel bozukluklar yer alabilir ve bu tür fonksiyonel bozukluklar uygun eğitim metotları ile ortadan kaldırılabilir ya da en az seviyeye indirilmeye çalışılır. Çocukluk döneminde, okul öncesi çağda ya da yetişkinlik döneminde öğrenme güçlüğünün fark edilmesi mümkün olabilmekte bazı durumlarda ise kişi ömür boyu bununla yaşayabilmekte fakat anlaşılamamaktadır.

Okul öncesi dönemde ortaya çıktığında dikkatli bir yaklaşım fonksiyonel bozuklukların anlaşılması için yeterli olurken ebeveynlere yüklenen sorumluluk bu noktada artmaktadır. Okul çağındaki çocuklarda da ortaya çıktığında bu durumun eğitim yaşamını olumsuz etkilemesi söz konusu olduğundan tespit edilmesi durumunda gerekli özel eğitimlerin verilmesi lüzumu doğmaktadır. Özel eğitimin amacı bireye yaşamsal önemdeki alışkanlıkların kazandırılmasının yanında toplumsal yaşama aktif olarak dahil olma becerilerinin de verilmesidir. Öğrenme güçlüğü çeken bireyler akranlarından farklı gelişim özellikleri gösterirler ve bu eğitimlerle onların yaşıtları gibi olmaları sağlanmaya çalışılır. Kişilerde bazı durumlarda fonksiyon bozuklukları birden fazla olabilmekte ya da bazı fonksiyonel bozukluklara benzer bir diğer bozukluk eşlik edebilmektedir.

Özel Eğitim Nedir?

Özel eğitim, bireyin akranlarından belirgin ölçüde farklılık gösteren gelişiminde uzman desteği sağlanarak gerekli eğitimin ona uygun olarak planlanmasıdır. İşitme kaybı, görme kaybı, zihinsel ya da bedensel aksaklıklar, ortopedik bozukluklar, öğrenme güçlükleri gibi problemler karşısında özel eğitim programları uygulanabilmektedir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ya da yazma güçlüğü de bu tür problemler arasında yer almaktadır.

Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurumsal yapıda olan ve özel eğitim gerektiren durumlarda bireylere bilimsel temele dayalı olarak eğitim hizmeti veren bir kurumdur. Bireylerin yaşamlarını olumsuz biçimde etkileyen fonksiyon bozuklukları erken yaşta ortaya çıkabilen bir durum olduğu gibi her yaşta karşılaşılabilecek bir sorundur. Bazı bireylerin yaşamları boyunca bu tür sorunlarla yaşadığı yapılan çalışmalarda tespit edilen bir durumdur. Bireyler dil becerileri konusunda zaman zaman sorunlar yaşayabilmekte ve bu tür durumlarda da özel eğitim gerekli bir durum olmaktadır. Dil becerilerinin gelişiminde ortaya çıkan aksamalarda kekemelik, geç konuşma ya da konuşma bozukluğu gibi durumlar oluşabilmektedir. Kurum uzman odyologlar ve konuşma terapistleri aracılığı ile verdiği hizmetlerinde bireylerde ortaya çıkan bu durumlara çözüm üretmektedir.

Kurumda 5-10 kişilik gruplar halinde ya da bireysel olarak yapılan eğitimler sonucunda bireyin akranları ile uyumlu gelişim göstermesine yardımcı olmaya çalışılmakta ve bunun yanı sıra yaşam kalitesinde artış sağlanmaktadır. Bu tür özel eğitimler planlanırken uzman denetiminde hareket edilirken bireyin karşısına çıkan zorluklar dikkate alınmakta ve sorunun boyutları bilimsel bir yaklaşımla değerlendirilmektedir. Uygulanacak eğitim yöntemleri belirlenirken velilerin talepleri de göz ardı edilmemekte ve gerekli durumlarda bireysel eğitimler de söz konusu olabilmektedir. Sınıflarda hijyen koşulları azami ölçüde dikkate alınan konular arasında yer almakta ve gereken hassasiyet gösterilmektedir.

Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından birçok çalışma yapılmaktadır. Yaygın gelişimsel bozukluklar birden fazla fonksiyonel bozukluğa bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sorundur. Erken çocukluk döneminin önemli problemlerinden biri olan ve sosyal etkileşimde yetersiz kalınması, dil ve davranış gelişiminin akranlardan geride gelmesi biçiminde ortaya çıkan bu tür problemlerde otizm, rett sendromu, asperger bozukluğu gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Otizm söz konusu olduğunda çocukta görülen davranış sorunlarına yönelik eğitimlerin uygulanması önemli hale gelmektedir. Bu eğitimler arasında uygulamalı davranış analizi de ayrı bir yer tutmaktadır. Uygulamalı davranış analizi metodunda çocuğun davranışlarına zemin hazırlayan ortamların ortadan kaldırılması hedeflenir.

Çocuğun davranışında yapılmak istenen değişiklikler caydırma ya da görmezden gelme yöntemleri ile giderilmeye çalışılır. Otizm eğitimleri bu metotlar dışında birçok yöntem kullanılmak sureti ile verilebilmekte ve bu durumun belirleyicisi çocuğun ihtiyaç duyacağı eğitim modeli olmaktadır. Çocuğun sorununun boyutu bilimsel yöntemler kullanılmak sureti ile tespit edilirken konunun uzmanları tarafından değerlendirmeleri yapılmakta ve uygun bulunan eğitim modeli kendisine sunulmaktadır. Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2006 yılından bu yana özel eğitim hizmetlerinde öğrenme güçlüğü olan bireylerin ihtiyaçlarına uygun çalışmaları yapmakta ve uzman eğitmen kadrosu ile başarılı hizmetler vermektedir.