Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Bazı durumlarda bireyler öğrenme güçlüğü yaşarlar. Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme güçlüğü problemlerinde bireylere özel eğitim veren kurumlardan biridir. Kişinin öğrenme güçlüğü yaşaması birçok nedenden kaynaklanabilir. Sebepler arasında genetik faktörler, çevresel etkiler, gelişimsel bozukluklar yer alabilir ve bu tür fonksiyonel bozukluklar uygun eğitim metotları ile ortadan kaldırılabilir ya da en az seviyeye indirilmeye çalışılır. Çocukluk döneminde, okul öncesi çağda ya da yetişkinlik döneminde öğrenme güçlüğünün fark edilmesi mümkün olabilmekte bazı durumlarda ise kişi ömür boyu bununla yaşayabilmekte fakat anlaşılamamaktadır.

Okul öncesi dönemde ortaya çıktığında dikkatli bir yaklaşım fonksiyonel bozuklukların anlaşılması için yeterli olurken ebeveynlere yüklenen sorumluluk bu noktada artmaktadır. Okul çağındaki çocuklarda da ortaya çıktığında bu durumun eğitim yaşamını olumsuz etkilemesi söz konusu olduğundan tespit edilmesi durumunda gerekli özel eğitimlerin verilmesi lüzumu doğmaktadır. Özel eğitimin amacı bireye yaşamsal önemdeki alışkanlıkların kazandırılmasının yanında toplumsal yaşama aktif olarak dahil olma becerilerinin de verilmesidir. Öğrenme güçlüğü çeken bireyler akranlarından farklı gelişim özellikleri gösterirler ve bu eğitimlerle onların yaşıtları gibi olmaları sağlanmaya çalışılır. Kişilerde bazı durumlarda fonksiyon bozuklukları birden fazla olabilmekte ya da bazı fonksiyonel bozukluklara benzer bir diğer bozukluk eşlik edebilmektedir.

Özel Eğitim Nedir?

Özel eğitim, bireyin akranlarından belirgin ölçüde farklılık gösteren gelişiminde uzman desteği sağlanarak gerekli eğitimin ona uygun olarak planlanmasıdır. İşitme kaybı, görme kaybı, zihinsel ya da bedensel aksaklıklar, ortopedik bozukluklar, öğrenme güçlükleri gibi problemler karşısında özel eğitim programları uygulanabilmektedir. Dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu ya da yazma güçlüğü de bu tür problemler arasında yer almaktadır.

Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurumsal yapıda olan ve özel eğitim gerektiren durumlarda bireylere bilimsel temele dayalı olarak eğitim hizmeti veren bir kurumdur. Bireylerin yaşamlarını olumsuz biçimde etkileyen fonksiyon bozuklukları erken yaşta ortaya çıkabilen bir durum olduğu gibi her yaşta karşılaşılabilecek bir sorundur. Bazı bireylerin yaşamları boyunca bu tür sorunlarla yaşadığı yapılan çalışmalarda tespit edilen bir durumdur. Bireyler dil becerileri konusunda zaman zaman sorunlar yaşayabilmekte ve bu tür durumlarda da özel eğitim gerekli bir durum olmaktadır. Dil becerilerinin gelişiminde ortaya çıkan aksamalarda kekemelik, geç konuşma ya da konuşma bozukluğu gibi durumlar oluşabilmektedir. Kurum uzman odyologlar ve konuşma terapistleri aracılığı ile verdiği hizmetlerinde bireylerde ortaya çıkan bu durumlara çözüm üretmektedir.

Kurumda 5-10 kişilik gruplar halinde ya da bireysel olarak yapılan eğitimler sonucunda bireyin akranları ile uyumlu gelişim göstermesine yardımcı olmaya çalışılmakta ve bunun yanı sıra yaşam kalitesinde artış sağlanmaktadır. Bu tür özel eğitimler planlanırken uzman denetiminde hareket edilirken bireyin karşısına çıkan zorluklar dikkate alınmakta ve sorunun boyutları bilimsel bir yaklaşımla değerlendirilmektedir. Uygulanacak eğitim yöntemleri belirlenirken velilerin talepleri de göz ardı edilmemekte ve gerekli durumlarda bireysel eğitimler de söz konusu olabilmektedir. Sınıflarda hijyen koşulları azami ölçüde dikkate alınan konular arasında yer almakta ve gereken hassasiyet gösterilmektedir.

Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından birçok çalışma yapılmaktadır. Yaygın gelişimsel bozukluklar birden fazla fonksiyonel bozukluğa bağlı olarak ortaya çıkabilen bir sorundur. Erken çocukluk döneminin önemli problemlerinden biri olan ve sosyal etkileşimde yetersiz kalınması, dil ve davranış gelişiminin akranlardan geride gelmesi biçiminde ortaya çıkan bu tür problemlerde otizm, rett sendromu, asperger bozukluğu gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Otizm söz konusu olduğunda çocukta görülen davranış sorunlarına yönelik eğitimlerin uygulanması önemli hale gelmektedir. Bu eğitimler arasında uygulamalı davranış analizi de ayrı bir yer tutmaktadır. Uygulamalı davranış analizi metodunda çocuğun davranışlarına zemin hazırlayan ortamların ortadan kaldırılması hedeflenir.

Çocuğun davranışında yapılmak istenen değişiklikler caydırma ya da görmezden gelme yöntemleri ile giderilmeye çalışılır. Otizm eğitimleri bu metotlar dışında birçok yöntem kullanılmak sureti ile verilebilmekte ve bu durumun belirleyicisi çocuğun ihtiyaç duyacağı eğitim modeli olmaktadır. Çocuğun sorununun boyutu bilimsel yöntemler kullanılmak sureti ile tespit edilirken konunun uzmanları tarafından değerlendirmeleri yapılmakta ve uygun bulunan eğitim modeli kendisine sunulmaktadır. Mamak Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2006 yılından bu yana özel eğitim hizmetlerinde öğrenme güçlüğü olan bireylerin ihtiyaçlarına uygun çalışmaları yapmakta ve uzman eğitmen kadrosu ile başarılı hizmetler vermektedir.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button