Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme bozukluğunda ve rehabilite hizmetlerinde gerekli olan uzman desteğini sağlayan bir özel eğitim kurumudur. Öğrenme bozuklukları genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabildiği gibi bunun dışında da etkili olabilecek bazı nedenler vardır. Bu sebepler; çevresel risk faktörleri, gelişimsel bozukluklar gibi nedenler olurken çocuğun küçük yaşta ebeveynleri tarafından dikkatli takibi neticesinde erken fark edilebilmektedir. Erken anlaşıldığında bu tür fonksiyonel bozuklukların en aza indirilmesinde gerekli olan uygulamalar yapılabilmekte ve kişiye özel eğitimler verilmek sureti ile hem bireyin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilecek hale gelmesi sağlanmakta hem de sosyal hayatın içinde etkin bir katılım gerçekleştirmesi mümkün hale gelmektedir.

Özel eğitim hem bireysel olarak verilebilen hem de grup çalışması yöntemi ile uygulanabilen bir metottur. Bireyin gelişiminin eksik olduğu konular bu tür uygulamalar sayesinde ve uzman eğitmenler yardımı ile giderilmeye çalışılır. Okul öncesi dönemde ya da okul çağında ortaya çıkabilen özel eğitim gereksinimi yetişkin bireylerde de görülebilecek bir durumdur. Okul öncesi dönemde aile bireylerinin dikkatiyle tespit edilebilecek bir durum olması bazı belirtilerin yakından bilinmesini gerekli kılmaktadır.

Okul Öncesi Dönemde Görülebilecek Bazı belirtiler

  • Çocukta konuşmanın akranlarına göre geç oluşması
  • Çocuğun yaşına göre yeterli sözcük dağarcığına sahip olmayışı
  • Rakamlar veya geometrik cisimler söz konusu olduğunda ayırt etme güçlüğü yaşama
  • Çocuğun yaşıtlarına kıyasla yavaş öğrenmesi
  • Denge problemi yaşanması ve sakarlık belirtileri
  • Çocukta kendi yaşına uygun oyunları anlamada güçlük yaşanması

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi birden fazla nedenle ortaya çıkma ihtimali olan bu tür durumlarda bireylerin gereksinimi olan eğitimleri veren profesyonel ve kurumsal bir eğitim merkezidir. Bireylere uygulanan destek programları aracılığı ile sorun yaşadıkları alanlardaki problemler uzman eğitmenler yardımı ile giderilmeye çalışılmakta ve kişiye yaşamsal gereksinimlerini sağlamanın yanında sosyal yaşama uyum konusunda da etkin hizmetler verilmektedir. Bu çalışmaların yapılmasında bilimsel yöntemlerden yararlanılırken gerek psikolog gerek okul öncesi eğitmenleri gerekse çocuk gelişimi uzmanları ekip halinde çalışmakta ve kişiye özel destek programlarını uygulamaktadırlar. Bu eğitimlerin planlanmasında bireyin ihtiyaçları dikkate alınırken ortaya çıkan soruna göre de yöntem belirlenmektedir.

Öğrenme güçlüğü farklı şekillerde bireylerde ortaya çıkan durumlardır. Bazı bireyler matematiksel ifadeleri öğrenmekte zorlanırken bazı kişilerde bu durum okuma güçlüğü olarak kendini göstermektedir. Disleksi, Disgrafi ya daa Diskalkuli üçü de birbirinden farklı durumlardır ve kişiye özel yöntemler uygulanmak sureti ile bu tür bozukluklar en az seviyeye indirilebilmektedir. Bireylerin öğrenme güçlüğü yaşadığı durumlarda ailenin eğitim kurumu ile iş birliği içinde hareket etmesi çalışmaları nitelik yönünden arttırıcı bir durumdur. Bireysel ya da grup içi çalışmalar velilerin talepleri dikkate alınarak oluşturulmakta ve çocuk için en doğru uygulama tercih edilmektedir.

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bir eğitim kurumu olarak uzun süredir sektörde yer almaktadır. 2006 yılından bu yana özel eğitim konusunda bilimsel yaklaşımları dikkate alarak hareket eden eğitim kurumu alanında uzman eğitmenlerle yol almaktadır. Öğrencilere yönelik her tür özel eğitim gereksiniminin kendilerine uygun yöntemler kullanılmak sureti ile temin edilmesinde kurumsal çalışmalar yapılmakta ve bireylerin sosyal yaşama dahil edilerek hayat standartları yükseltilmeye çalışılmaktadır. Özel eğitim faaliyetleri çocukta ortaya çıkan fonksiyon bozukluklarını ortadan kaldırmak amacı ile yapılan çalışmalardır ve bu bozukluklar zihinsel, bedensel ya da ruhsal açıdan oluşabilmektedir.

Aynı zamanda bu tür bozukluklar görme ya da işitme problemleri olarak da bireylerin yaşamında yer alabilmektedir. Bu tür aksamalarda çocuğun akranlarından farklı gelişim göstermesi söz konusu olmakta ve bu durum onun özel bir eğitim almasını gerekli kılabilmektedir. Kurumun çalışmaları arasında verilen eğitim destek paketlerinden biri de çocuğun akranları ile aynı eğitimi almasına olanak tanıyan akademik paket olmaktadır.

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme güçlüğü çeken bireylere yönelik yaptığı tüm çalışmalarda onların toplumsal yaşama etkin olarak dahil olmalarını sağlamayı amaç edinirken kişisel ihtiyaçlarına yönelik becerilerinin de geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Kurum bilimsel yöntemleri kullanarak her tür gelişmeyi yakından takip etmekte ve öğrencileri için yaralı olabilecek tüm çalışmalarda uzman eğitmen kadrosu ile görev almaktadır. Kurum uzman bir bakış açısı ve profesyonel bir anlayışla hareket eden bir eğitim kurumudur.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button