Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Etimesgut Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Etimesguttaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Bireysey Eğitim

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Grup Eğitimi

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara
Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme bozukluğunda ve rehabilite hizmetlerinde gerekli olan uzman desteğini sağlayan bir özel eğitim kurumudur. Öğrenme bozuklukları genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkabildiği gibi bunun dışında da etkili olabilecek bazı nedenler vardır. Bu sebepler; çevresel risk faktörleri, gelişimsel bozukluklar gibi nedenler olurken çocuğun küçük yaşta ebeveynleri tarafından dikkatli takibi neticesinde erken fark edilebilmektedir. Erken anlaşıldığında bu tür fonksiyonel bozuklukların en aza indirilmesinde gerekli olan uygulamalar yapılabilmekte ve kişiye özel eğitimler verilmek sureti ile hem bireyin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilecek hale gelmesi sağlanmakta hem de sosyal hayatın içinde etkin bir katılım gerçekleştirmesi mümkün hale gelmektedir.

Özel eğitim hem bireysel olarak verilebilen hem de grup çalışması yöntemi ile uygulanabilen bir metottur. Bireyin gelişiminin eksik olduğu konular bu tür uygulamalar sayesinde ve uzman eğitmenler yardımı ile giderilmeye çalışılır. Okul öncesi dönemde ya da okul çağında ortaya çıkabilen özel eğitim gereksinimi yetişkin bireylerde de görülebilecek bir durumdur. Okul öncesi dönemde aile bireylerinin dikkatiyle tespit edilebilecek bir durum olması bazı belirtilerin yakından bilinmesini gerekli kılmaktadır.

Okul Öncesi Dönemde Görülebilecek Bazı belirtiler

  • Çocukta konuşmanın akranlarına göre geç oluşması
  • Çocuğun yaşına göre yeterli sözcük dağarcığına sahip olmayışı
  • Rakamlar veya geometrik cisimler söz konusu olduğunda ayırt etme güçlüğü yaşama
  • Çocuğun yaşıtlarına kıyasla yavaş öğrenmesi
  • Denge problemi yaşanması ve sakarlık belirtileri
  • Çocukta kendi yaşına uygun oyunları anlamada güçlük yaşanması

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi birden fazla nedenle ortaya çıkma ihtimali olan bu tür durumlarda bireylerin gereksinimi olan eğitimleri veren profesyonel ve kurumsal bir eğitim merkezidir. Bireylere uygulanan destek programları aracılığı ile sorun yaşadıkları alanlardaki problemler uzman eğitmenler yardımı ile giderilmeye çalışılmakta ve kişiye yaşamsal gereksinimlerini sağlamanın yanında sosyal yaşama uyum konusunda da etkin hizmetler verilmektedir. Bu çalışmaların yapılmasında bilimsel yöntemlerden yararlanılırken gerek psikolog gerek okul öncesi eğitmenleri gerekse çocuk gelişimi uzmanları ekip halinde çalışmakta ve kişiye özel destek programlarını uygulamaktadırlar. Bu eğitimlerin planlanmasında bireyin ihtiyaçları dikkate alınırken ortaya çıkan soruna göre de yöntem belirlenmektedir.

Öğrenme güçlüğü farklı şekillerde bireylerde ortaya çıkan durumlardır. Bazı bireyler matematiksel ifadeleri öğrenmekte zorlanırken bazı kişilerde bu durum okuma güçlüğü olarak kendini göstermektedir. Disleksi, Disgrafi ya daa Diskalkuli üçü de birbirinden farklı durumlardır ve kişiye özel yöntemler uygulanmak sureti ile bu tür bozukluklar en az seviyeye indirilebilmektedir. Bireylerin öğrenme güçlüğü yaşadığı durumlarda ailenin eğitim kurumu ile iş birliği içinde hareket etmesi çalışmaları nitelik yönünden arttırıcı bir durumdur. Bireysel ya da grup içi çalışmalar velilerin talepleri dikkate alınarak oluşturulmakta ve çocuk için en doğru uygulama tercih edilmektedir.

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bir eğitim kurumu olarak uzun süredir sektörde yer almaktadır. 2006 yılından bu yana özel eğitim konusunda bilimsel yaklaşımları dikkate alarak hareket eden eğitim kurumu alanında uzman eğitmenlerle yol almaktadır. Öğrencilere yönelik her tür özel eğitim gereksiniminin kendilerine uygun yöntemler kullanılmak sureti ile temin edilmesinde kurumsal çalışmalar yapılmakta ve bireylerin sosyal yaşama dahil edilerek hayat standartları yükseltilmeye çalışılmaktadır. Özel eğitim faaliyetleri çocukta ortaya çıkan fonksiyon bozukluklarını ortadan kaldırmak amacı ile yapılan çalışmalardır ve bu bozukluklar zihinsel, bedensel ya da ruhsal açıdan oluşabilmektedir.

Aynı zamanda bu tür bozukluklar görme ya da işitme problemleri olarak da bireylerin yaşamında yer alabilmektedir. Bu tür aksamalarda çocuğun akranlarından farklı gelişim göstermesi söz konusu olmakta ve bu durum onun özel bir eğitim almasını gerekli kılabilmektedir. Kurumun çalışmaları arasında verilen eğitim destek paketlerinden biri de çocuğun akranları ile aynı eğitimi almasına olanak tanıyan akademik paket olmaktadır.

Etimesgut Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme güçlüğü çeken bireylere yönelik yaptığı tüm çalışmalarda onların toplumsal yaşama etkin olarak dahil olmalarını sağlamayı amaç edinirken kişisel ihtiyaçlarına yönelik becerilerinin de geliştirilmesine katkı sağlamaktadır. Kurum bilimsel yöntemleri kullanarak her tür gelişmeyi yakından takip etmekte ve öğrencileri için yaralı olabilecek tüm çalışmalarda uzman eğitmen kadrosu ile görev almaktadır. Kurum uzman bir bakış açısı ve profesyonel bir anlayışla hareket eden bir eğitim kurumudur.