Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Saray Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Saraydaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Bireysey Eğitim

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Grup Eğitimi

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara
Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan öğrenme bozukluklarında ya da engellilik durumlarında kişiye gerekli yeterliliğin kazandırılması için hizmet veren bir kurumdur. Öğrenme güçlüğü çeken bireylerde bu durum çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir. Zihinsel, ruhsal veya bedensel gelişimlerin geç gerçekleşmesi durumunda bireylerde akranlarından geri kalma durumu söz konusu olabilir. Bu tür problemler genetik faktörlere bağlı olabileceği gibi çevresel etkenler ya da gelişimsel yetersizlikler sebebiyle de ortaya çıkabilmektedir.

Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri bireyin sosyal yaşamın içine dahil olması ve yaşamsal faaliyetlerini ihtiyaçlarına yönelik olarak kendi başına gerçekleştirmesi için gerekli olan çalışmalar bütünüdür. Bu tür bir çalışma yapılacağı zaman bireyin ailesinin de koordineli bir anlayışla kurumla ortak hareket etmesi istenilen sonuçların elde edilmesinde etken bir rol oynamaktadır. Bireyde ortaya çıkan öğrenme bozukluğu gibi fonksiyonel sorunlar özel eğitim yöntemleri ile giderilebilmekte ve çeşitli destek programları uygulanmak sureti ile bu çalışmalar yürütülmektedir. Psikolojik danışmanlık hizmetleri, çocuk gelişimi uzmanlarının yaklaşımları ve bilimsel çalışmalar kurumun eğitim yaklaşımında öne çıkan unsurlar arasındadır ve konu bir bütün olarak ele alınmaktadır.

Rehabilitasyon Nedir?

Rehabilitasyon çalışmaları bireyin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeye getirilmesini amaç edinen ve onun yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesinde gerekli eğitimlerin yapılmasını sağlayan bir yöntemdir. Rehabilitasyon süreçleri uzun ve kapsamlı çalışmaların yapıldığı hizmetlerdir. Rehabilitasyon kavramının ortaya çıkışı Avrupa ve Amerika’da olmuş, yaşanan dünya savaşlarının ardından kişilerde ortaya çıkan hastalık ve engellilik durumlarının tedavisinde bu yöntem kullanılmaya başlanmıştır. Tedavi süreçlerinde hastanın bedensel ve ruhsal anlamda bağımsız hareket edebilmesi sağlanmaya çalışılmakta ve aynı zamanda da sosyal ve ekonomik bağımsızlığın da bireye kazandırılmasına gayret edilmektedir.

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan rehabilitasyon gereksinimleri ya da öğrenme güçlüklerinde uzman eğitmenler aracılığı ile görev almaktadır. Bireylerin toplumsal yaşama aktif olarak katılabilmesi ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bu tür çalışmaların önemi oldukça büyüktür. Öğrenme güçlüğü ile ilgili sorunlar okul öncesi dönemde ortaya çıkabildiği gibi okul çağında da fark edilebilen bir durumdur. Okul öncesi dönemde çocuğun gelişiminin dikkatli takibi sorunların erken fark edilmesinde ve gerekli çözümlerin üretilmesinde etkili sonuçlar yaratabilmektedir. Bu dönemde aileye düşen sorumluluk da yüksek olmaktadır. Okul öncesi dönemde ortaya çıkabilen bazı belirtiler şu şekilde olabilmektedir:

  • Konuşmanın gecikmesi
  • Sözcük dağarcığı ile yaşın uyumsuzluğu
  • Sözcük telaffuzunda güçlük yaşama
  • Rakamların ya da geometrik şekillerin ayırt edilmesinde zorluk yaşama
  • Yaşa uygun oyunların anlaşılmasında güçlük çekme
  • Yavaş öğrenme
  • Denge sorunları ve sakarlık belirtileri gösterme

Öğrenme güçlüğünün fark edilmesi için bu tür davranışların dikkate alınması gerekmektedir. Bilinçli bir yaklaşım bu noktada önemli hale gelirken ailelere de sorumluluk yüklenmektedir.

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi okul öncesi ya da okul çağında ortaya çıkabilen çeşitli öğrenme bozuklukları karşısında deneyimli eğitmenleri ve uzman kadrosu ile bilimsel temelli çalışmalara önem vermektedir. Bu alanda kullanılacak her tür yöntem ve tekniğin uygulanmasında bireylerin yaşam kalitelerinde artış sağlanması hedeflenmekte ve gerekli eğitimler kendilerine temin edilmektedir. Bu eğitimler kişisel ihtiyaçlara göre şekillenebilirken ihtiyaçların oranı ya da öğrenmede yaşanan güçlüğün miktarına göre de çeşitli destek programları uygulanabilmektedir.

Bu programların oluşturulmasında psikolog, özel eğitim uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları ekip halinde çalışmakta ve ihtiyaçlara uygun bilimsel metotlardan yararlanılmaktadır. Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan özel öğrenme problemlerinin giderilmesinde uzmanları aracılığı ile çalışmalar yürütmektedir.

Eğitim hizmetleri bireysel olarak ya da grup içinde verilebilen hizmetler olduğundan bu tür çalışmalarda kişisel ihtiyaçların yanı sıra veli talepleri de dikkate alınmakta ve yöntemler buna göre belirlenebilmektedir. Öğrenme güçlüğü doğru yöntemler uygulanmak sureti ile en az seviyeye indirilmekte ve kişinin sosyal yaşamda etkin bir rol alması sağlanabilmektedir. Öğrenme güçlüğü problemleri sadece çocuklara özgü bir durum olmayıp yetişkinlik döneminde de karşılaşılan bir problemdir ve bilimsel yöntemlerden yararlanmak sureti ile gerekli tedbirler alınabilmektedir. Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme güçlüğü çeken, konuşma sorunları yaşayan ya da çeşitli gelişimsel bozuklukların neden olduğu eğitim ihtiyaçlarında gerekli olan eğitim programlarını kişilere sunan bir kurumdur.