Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan öğrenme bozukluklarında ya da engellilik durumlarında kişiye gerekli yeterliliğin kazandırılması için hizmet veren bir kurumdur. Öğrenme güçlüğü çeken bireylerde bu durum çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişebilmektedir. Zihinsel, ruhsal veya bedensel gelişimlerin geç gerçekleşmesi durumunda bireylerde akranlarından geri kalma durumu söz konusu olabilir. Bu tür problemler genetik faktörlere bağlı olabileceği gibi çevresel etkenler ya da gelişimsel yetersizlikler sebebiyle de ortaya çıkabilmektedir.

Özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri bireyin sosyal yaşamın içine dahil olması ve yaşamsal faaliyetlerini ihtiyaçlarına yönelik olarak kendi başına gerçekleştirmesi için gerekli olan çalışmalar bütünüdür. Bu tür bir çalışma yapılacağı zaman bireyin ailesinin de koordineli bir anlayışla kurumla ortak hareket etmesi istenilen sonuçların elde edilmesinde etken bir rol oynamaktadır. Bireyde ortaya çıkan öğrenme bozukluğu gibi fonksiyonel sorunlar özel eğitim yöntemleri ile giderilebilmekte ve çeşitli destek programları uygulanmak sureti ile bu çalışmalar yürütülmektedir. Psikolojik danışmanlık hizmetleri, çocuk gelişimi uzmanlarının yaklaşımları ve bilimsel çalışmalar kurumun eğitim yaklaşımında öne çıkan unsurlar arasındadır ve konu bir bütün olarak ele alınmaktadır.

Rehabilitasyon Nedir?

Rehabilitasyon çalışmaları bireyin kendi ihtiyaçlarını karşılayabilecek düzeye getirilmesini amaç edinen ve onun yaşamsal faaliyetlerini sürdürmesinde gerekli eğitimlerin yapılmasını sağlayan bir yöntemdir. Rehabilitasyon süreçleri uzun ve kapsamlı çalışmaların yapıldığı hizmetlerdir. Rehabilitasyon kavramının ortaya çıkışı Avrupa ve Amerika’da olmuş, yaşanan dünya savaşlarının ardından kişilerde ortaya çıkan hastalık ve engellilik durumlarının tedavisinde bu yöntem kullanılmaya başlanmıştır. Tedavi süreçlerinde hastanın bedensel ve ruhsal anlamda bağımsız hareket edebilmesi sağlanmaya çalışılmakta ve aynı zamanda da sosyal ve ekonomik bağımsızlığın da bireye kazandırılmasına gayret edilmektedir.

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan rehabilitasyon gereksinimleri ya da öğrenme güçlüklerinde uzman eğitmenler aracılığı ile görev almaktadır. Bireylerin toplumsal yaşama aktif olarak katılabilmesi ve kendi ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için bu tür çalışmaların önemi oldukça büyüktür. Öğrenme güçlüğü ile ilgili sorunlar okul öncesi dönemde ortaya çıkabildiği gibi okul çağında da fark edilebilen bir durumdur. Okul öncesi dönemde çocuğun gelişiminin dikkatli takibi sorunların erken fark edilmesinde ve gerekli çözümlerin üretilmesinde etkili sonuçlar yaratabilmektedir. Bu dönemde aileye düşen sorumluluk da yüksek olmaktadır. Okul öncesi dönemde ortaya çıkabilen bazı belirtiler şu şekilde olabilmektedir:

  • Konuşmanın gecikmesi
  • Sözcük dağarcığı ile yaşın uyumsuzluğu
  • Sözcük telaffuzunda güçlük yaşama
  • Rakamların ya da geometrik şekillerin ayırt edilmesinde zorluk yaşama
  • Yaşa uygun oyunların anlaşılmasında güçlük çekme
  • Yavaş öğrenme
  • Denge sorunları ve sakarlık belirtileri gösterme

Öğrenme güçlüğünün fark edilmesi için bu tür davranışların dikkate alınması gerekmektedir. Bilinçli bir yaklaşım bu noktada önemli hale gelirken ailelere de sorumluluk yüklenmektedir.

Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi okul öncesi ya da okul çağında ortaya çıkabilen çeşitli öğrenme bozuklukları karşısında deneyimli eğitmenleri ve uzman kadrosu ile bilimsel temelli çalışmalara önem vermektedir. Bu alanda kullanılacak her tür yöntem ve tekniğin uygulanmasında bireylerin yaşam kalitelerinde artış sağlanması hedeflenmekte ve gerekli eğitimler kendilerine temin edilmektedir. Bu eğitimler kişisel ihtiyaçlara göre şekillenebilirken ihtiyaçların oranı ya da öğrenmede yaşanan güçlüğün miktarına göre de çeşitli destek programları uygulanabilmektedir.

Bu programların oluşturulmasında psikolog, özel eğitim uzmanları, çocuk gelişimi uzmanları ekip halinde çalışmakta ve ihtiyaçlara uygun bilimsel metotlardan yararlanılmaktadır. Özel eğitim ve rehabilitasyon alanında 2006 yılından beri hizmet vermekte olan Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli sebeplere bağlı olarak oluşan özel öğrenme problemlerinin giderilmesinde uzmanları aracılığı ile çalışmalar yürütmektedir.

Eğitim hizmetleri bireysel olarak ya da grup içinde verilebilen hizmetler olduğundan bu tür çalışmalarda kişisel ihtiyaçların yanı sıra veli talepleri de dikkate alınmakta ve yöntemler buna göre belirlenebilmektedir. Öğrenme güçlüğü doğru yöntemler uygulanmak sureti ile en az seviyeye indirilmekte ve kişinin sosyal yaşamda etkin bir rol alması sağlanabilmektedir. Öğrenme güçlüğü problemleri sadece çocuklara özgü bir durum olmayıp yetişkinlik döneminde de karşılaşılan bir problemdir ve bilimsel yöntemlerden yararlanmak sureti ile gerekli tedbirler alınabilmektedir. Saray Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme güçlüğü çeken, konuşma sorunları yaşayan ya da çeşitli gelişimsel bozuklukların neden olduğu eğitim ihtiyaçlarında gerekli olan eğitim programlarını kişilere sunan bir kurumdur.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button