Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Yenimahalle Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Yenimahalle Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitime gereksinim duyan bireylerin ihtiyaçlarına uygun eğitim modellerinin uygulanmasında bilimsel yöntemlerden yararlanan bir eğitim kurumudur. Öğrenme güçlükleri biden fazla şekilde ortaya çıkabilen problemlerdir. Disleksi, Disgrafi, Diskalkuli, Dispraksi gibi özel öğrenme güçlükleri oluştuğunda bir özel eğitim merkezinden eğitim desteği alınmalıdır. Yenimahalle Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu tür çalışmalarda bilimsel metotları uygulayan uzman bir eğitim kurumudur. Özel öğrenme güçlüğü bireyin akranlarına göre öğrenme becerilerinin beklenenin altında olması durumunda ortaya çıkabilmektedir.

Disleksi adı verilen öğrenme güçlüğü, okuma konusunda sıkıntı yaşayan bireylerde ortaya çıkarken yazılı anlatım bozukluğu olarak adlandırılan ve disgrafi olarak adlandırılan durum yazma problemleri arasında yer almaktadır. Diskalkuli matematiksel işlemlerin yapılması sırasında sorun yaşayan bireylerde görülen bir durumdur ve sözel olmayan öğrenme güçlüğüne de dispraksi adı verilmektedir. Dispraksi, rahatsızlığın çeşitli belirtilerinin önceden fark edilmesinde ebeveynlere yardımcı olacak ipuçları sunmaktadır.

Dispraksi Nedir?

Gelişimsel dispraksi, nedenleri tam olarak bilinmeyen bir rahatsızlıktır. Dispraksi, ince ve kaba motor becerilerini etkileme gücünde olan bir fonksiyonel bozukluk olarak bilinmektedir. Bu tür bir probleme sahip olan bireylerde rahatsızlığın etkileri farklı şekilde görülebilmektedir. Bazı kişilerde öğrenme güçlüğüne yol açabilirken bazı durumlarda böyle bir durumla karşılaşılmamaktadır. Bireyde dispraksi görülmesi durumunda dil işleme zayıflıkları, işitme güçlüğü, kısa süreli hafıza problemleri ortaya çıkabilecek bozukluklar arasında yer almaktadır. Bebeklerde ya da küçük çocuklarda ortaya çıktığında bireyin akranlarından belirgin farklılıklar göstermesi söz konusu olmaktadır. Bu tür bozuklukların tedavisinde doğru bir eğitim programının uygulanması sorunların giderilmesinde etkin bir güce sahiptir.

Dispraksi türü bir fonksiyonel bozukluk ergenlik döneminde veya yaşlılıkta da görülebilecek durumlardandır. Ergenlikte bireye öz güven kaybı yaşatması ve sosyal yaşamdan geri çekilmeye yol açması oluşabilecek etkiler arasındadır. Yaşlılarda ortaya çıktığında yaşam kalitesini düşürmesi söz konusu olabilir ve bu tür durumlarda yakın çevrenin desteği önemli hale gelir. Motor becerilere dayalı sözel olmayan davranış modellerinde ortaya çıkan aksamalara dispraksi adı verilmektedir ve bazı belirtiler şu şekilde sıralanabilir:

  • Motor becerilere dayalı hareketlerde zorluk
  • Ayakkabıyı ters giyme
  • Dengesiz merdiven çıkma
  • Eşyalarını ters giyme
  • Sakar davranışlar ve sık düşme
  • El ve göz koordinasyonu kurmada zorlanma
  • Denge sorunu yaşama

Yenimahalle Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrenme güçlüğü yaşayan bireylerin çocukluk ya da yetişkinlik dönemlerinde gerekli olan eğitimlerin verilmesinde kurumsal anlamda çalışmalar yürütmektedir. Uygulanan eğitim modellerinde gerekli bilimsel yaklaşımlar dikkate alınırken bireyin toplumsal yaşama dahil olması için gerekli gayretler gösterilmektedir. Özel eğitimin amacı kişide ortaya çıkan fonksiyonel bozuklukları ortadan kaldırmak ya da bireyin yaşam kalitesini azami seviyede yükseltmektir. Bunu sağlarken uzman eğitmen desteği ile hareket edilmekte ve kişisel ihtiyaçlara uygun eğitim metotları uygulanmaktadır.

Problemin tespit edilmesi ve gerekli eğitimlerin sağlanmasında aile olan iş birliği de önemli hale gelirken bireyin probleminin aile tarafından fark edilmesi ve kabulü süreçleri de sorunun diğer boyutunu oluşturmaktadır. Eğitim kurumu ve aile ile sağlanan koordinasyonun verimli olması yapılan eğitim uygulamasının istenen sonuçları vermesinde önemli bir unsur olarak ortaya çıkmaktadır.

Yenimahalle Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitim çalışmalarında bireyin gereksinimlerinin karşılanmasına yönelik farklı eğitim destek programları ile hareket etmektedir. Dil ve konuşma güçlüğü yaşayan bireyler için de eğitim programları aracılığı ile destek sağlanmakta ve bu çalışmalar sırasında kekemelik, ses ya da konuşma bozukluğu, geç konuşma ve afazi gibi problemlere çeşitli metotlar kullanmak sureti ile bireyin problemlerine çözüm üretilmektedir. Bu çalışmalarda bireyin yaşadığı problemler uzmanlar tarafından dikkate alınmakta ve eğitim planlaması buna göre yapılmaktadır. Kurumun odyolog ve konuşma terapistleri alanında uzman çalışanlar olup çeşitli konuşma problemlerinin çözümlerinde etkili yöntemler kullanmak sureti ile bireyin sorunlarına çözüm üretmektedirler.

Eğitimler bireysel sınıflarda yapılabildiği gibi grup olarak da süreçler yürütülmektedir. Velillerin talepleri de bu noktada önemli hale gelirken bireysel çalışma istekleri uzmanlar tarafından dikkate alınmaktadır. Sınıfların gerekli hijyen kuralları çerçevesinde temizliği usulüne uygun olarak yapılmakta ve öğrencilerin sağlıklı bir ortamda eğitim almasına özel bir hassasiyet gösterilmektedir. Yenimahalle Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2006 yılından bu yana yürüttüğü eğitim faaliyetlerinde öğrencilerin sosyal yaşama aktif olarak dahil edilmesinde önemli katkılar sağlamış bir eğitim kurumudur.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button