Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Çubuk Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Çubuktaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Bireysey Eğitim

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Grup Eğitimi

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara
Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireylerde ortaya çıkan öğrenme güçlükleri ya da engellerin giderilmesinde uzman eğitmenleri ile görev almaktadır. Bireylerde oluşan öğrenme güçlükleri ya da engel durumları birçok nedene bağlı olarak olabilmektedir. Bu tür sorunlar kişilerin topluma uyum sağlamasını güçleştirirken bireysel ihtiyaçların giderilmesi yönünde de sıkıntılara yol açabilmektedir. Bireylerin toplumda aktif olarak yer alabilmeleri ve yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamaları özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri ile desteklendiğinde kısa sürede etkin çözümler sağlanabilmekte ve kişilerin yaşam kaliteleri yükseltilmektedir. Bu tür durumlarda ailelere de önemli sorumluluklar yüklenirken çocuğun kabulü ve sorunlarının giderilmesi için iş birliğine dayalı bir yaklaşımın önemi artar.

Ailelerin ve kurumların birlikte hareket ettiği durumlarda etkin çözümler üretilmesi mümkün olmakta ve her iki taraf açısından da yarar sağlanmaktadır. Çocuklarda ortaya çıkan fonksiyon bozuklukları görme, işitme ya da konuşma becerilerinde olabileceği gibi fiziksel, ruhsal ya da bedensel açılardan da bazı olumsuzluklar söz konusu olabilmektedir. Bu tür durumlarda gerekli olan yaklaşım uzman desteği alınarak çeşitli eğitimlerin verilmesi sureti ile bireyin ihtiyacı olan becerilerin kendisine kazandırılmasıdır.

Özel Eğitim Nedir?

Özel eğitim birçok nedene bağlı olarak çocukta görülen fonksiyon bozukluklarının uzman bir yaklaşımla giderilmesine yönelik faaliyetlerdir. Bu tür eğitimlerde çeşitli branşlardan yardım alınmak sureti ile çocuğun akranları ile aynı seviyeye gelmesi hedeflenir. Uygulanan yöntem bireysel çalışmalarla desteklenebileceği gibi grup çalışması da bu tür eğitimler için uygun olabilmektedir. Özel eğitim sırasında psikolog, özel eğitim sınıf öğretmeni, çocuk gelişimi uzmanları gibi meslek mensupları koordineli bir yaklaşımla hareket ederler.

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çalışmalarında gerek özel eğitim gerekse rehabilite hizmetleri kapsamında kurumsal nitelikte faaliyetler yürütmektedir. Öğrenme güçlüğü bireylerin karşılaştığı problemler arasında yer alırken bu tür sorunlar birden fazla alanlarda ortaya çıkabilmektedir. Kurum öğrenme güçlükleri karşısında çeşitli eğitim programları uygulama sureti ile öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler vermektedir. Bu problemler arasında yer alan sorunlar şunlardır:

  • Disleksi
  • Disgrafi
  • Diskalkuli

Disleksi bir tür okuma güçlüğü olarak adlandırılan sorundur ve bu tür durumlarda bireye özel bir eğitim verilmesi gerekli hale gelmektedir. Disleksi yetişkin bireylerde de görülebilen bir problemdir ve etkileri yaşa, sorunun derecesine göre kişisel farklılıklar göstermektedir. Bu tür bir rahatsızlık toplumda bilinen genel kanının aksine bir tür öğrenme bozukluğudur. Toplumda nadir görülen bir durum olmasına rağmen disleksi zekâ geriliği değildir. Erken yaşta tanı konulması sorunun önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir. Albert Einstein, Leonardo Da Vinci gibi dâhilerin de bu tür bir rahatsızlığa sahip oldukları bilinen bir gerçektir.

Disgrafi ise yazma güçlükleri çekildiğinde ortaya çıkan bir sorundur. Bu tür bir sorun oluştuğunda rahatsızlığın disleksi problemine eşlik etmesi mümkün olabilmektedir. Diskalkuli ise beynin matematiksel bölümlerinde oluşan bozuklukların tanımlanması için kullanılmaktadır. Bu tür bir durumda kişinin matematik öğrenmede güçlük yaşaması söz konusu olur. Bunların dışında da çeşitli öğrenme güçlükleri olabilmekte ve uzman bir yaklaşım sergilendiği takdirde bu tür sorunların en aza indirgenmesi mümkün hale gelmektedir.

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurum olarak 2006 yılından bu yana profesyonel anlamda hizmet vermektedir. Çeşitli problemlerinin varlığı sebebiyle destek gereksinimi duyan öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı destek programları geliştirilmek sureti ile çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar sırasında bilimsel desteklerden yararlanılmak sureti ile hareket edilmekte ve her türlü gelişme yakından takip edilmektedir. Kişiye özel birebir eğitimlerin yanı sıra grup içi eğitimlerin de gerçekleştirilmesi mümkün olurken kurum hijyen koşullarını da en üst seviyede yerine getirmektedir.

Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı özel eğitim programlarında velilerin talepleri de dikkate alınmakta istenmesi durumunda bireysel eğitim programları uygulanabilmektedir. Ayrıca öğrencilerin akranları ile aynı seviyede eğitim almasına yönelik destek programları da uygulanan yöntemler arasında yer alır. Yapılan tüm çalışmalarda bireylerin toplum içinde etkin görev almaları desteklenmeye çalışılırken kendi kendilerine yetebilecek düzeyde yaşamsal faaliyetlerini yürütmeleri de esas alınmaktadır. Öğrenme güçlüğü çeken ya da çeşitli sebeplerle engellilik durumu oluşmuş bireylerin yaşam standartlarının yükseltilmesi ve gerekli becerilerin kendilerine kazandırılması rehabilite çalışmaları ile mümkün olmakta ve bazı durumlar da özel eğitimle desteklenmektedir. Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu konuda uzman bir bakış açısı ve bilimsel gelişmeleri kendisine rehber edinmiş bir kurumdur.