Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireylerde ortaya çıkan öğrenme güçlükleri ya da engellerin giderilmesinde uzman eğitmenleri ile görev almaktadır. Bireylerde oluşan öğrenme güçlükleri ya da engel durumları birçok nedene bağlı olarak olabilmektedir. Bu tür sorunlar kişilerin topluma uyum sağlamasını güçleştirirken bireysel ihtiyaçların giderilmesi yönünde de sıkıntılara yol açabilmektedir. Bireylerin toplumda aktif olarak yer alabilmeleri ve yaşamsal ihtiyaçlarını karşılamaları özel eğitim ve rehabilitasyon hizmetleri ile desteklendiğinde kısa sürede etkin çözümler sağlanabilmekte ve kişilerin yaşam kaliteleri yükseltilmektedir. Bu tür durumlarda ailelere de önemli sorumluluklar yüklenirken çocuğun kabulü ve sorunlarının giderilmesi için iş birliğine dayalı bir yaklaşımın önemi artar.

Ailelerin ve kurumların birlikte hareket ettiği durumlarda etkin çözümler üretilmesi mümkün olmakta ve her iki taraf açısından da yarar sağlanmaktadır. Çocuklarda ortaya çıkan fonksiyon bozuklukları görme, işitme ya da konuşma becerilerinde olabileceği gibi fiziksel, ruhsal ya da bedensel açılardan da bazı olumsuzluklar söz konusu olabilmektedir. Bu tür durumlarda gerekli olan yaklaşım uzman desteği alınarak çeşitli eğitimlerin verilmesi sureti ile bireyin ihtiyacı olan becerilerin kendisine kazandırılmasıdır.

Özel Eğitim Nedir?

Özel eğitim birçok nedene bağlı olarak çocukta görülen fonksiyon bozukluklarının uzman bir yaklaşımla giderilmesine yönelik faaliyetlerdir. Bu tür eğitimlerde çeşitli branşlardan yardım alınmak sureti ile çocuğun akranları ile aynı seviyeye gelmesi hedeflenir. Uygulanan yöntem bireysel çalışmalarla desteklenebileceği gibi grup çalışması da bu tür eğitimler için uygun olabilmektedir. Özel eğitim sırasında psikolog, özel eğitim sınıf öğretmeni, çocuk gelişimi uzmanları gibi meslek mensupları koordineli bir yaklaşımla hareket ederler.

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çalışmalarında gerek özel eğitim gerekse rehabilite hizmetleri kapsamında kurumsal nitelikte faaliyetler yürütmektedir. Öğrenme güçlüğü bireylerin karşılaştığı problemler arasında yer alırken bu tür sorunlar birden fazla alanlarda ortaya çıkabilmektedir. Kurum öğrenme güçlükleri karşısında çeşitli eğitim programları uygulama sureti ile öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik hizmetler vermektedir. Bu problemler arasında yer alan sorunlar şunlardır:

  • Disleksi
  • Disgrafi
  • Diskalkuli

Disleksi bir tür okuma güçlüğü olarak adlandırılan sorundur ve bu tür durumlarda bireye özel bir eğitim verilmesi gerekli hale gelmektedir. Disleksi yetişkin bireylerde de görülebilen bir problemdir ve etkileri yaşa, sorunun derecesine göre kişisel farklılıklar göstermektedir. Bu tür bir rahatsızlık toplumda bilinen genel kanının aksine bir tür öğrenme bozukluğudur. Toplumda nadir görülen bir durum olmasına rağmen disleksi zekâ geriliği değildir. Erken yaşta tanı konulması sorunun önüne geçilmesi açısından oldukça önemlidir. Albert Einstein, Leonardo Da Vinci gibi dâhilerin de bu tür bir rahatsızlığa sahip oldukları bilinen bir gerçektir.

Disgrafi ise yazma güçlükleri çekildiğinde ortaya çıkan bir sorundur. Bu tür bir sorun oluştuğunda rahatsızlığın disleksi problemine eşlik etmesi mümkün olabilmektedir. Diskalkuli ise beynin matematiksel bölümlerinde oluşan bozuklukların tanımlanması için kullanılmaktadır. Bu tür bir durumda kişinin matematik öğrenmede güçlük yaşaması söz konusu olur. Bunların dışında da çeşitli öğrenme güçlükleri olabilmekte ve uzman bir yaklaşım sergilendiği takdirde bu tür sorunların en aza indirgenmesi mümkün hale gelmektedir.

Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi kurum olarak 2006 yılından bu yana profesyonel anlamda hizmet vermektedir. Çeşitli problemlerinin varlığı sebebiyle destek gereksinimi duyan öğrencilerin ihtiyaçlarına yönelik olarak farklı destek programları geliştirilmek sureti ile çalışmalar yürütülmektedir. Bu çalışmalar sırasında bilimsel desteklerden yararlanılmak sureti ile hareket edilmekte ve her türlü gelişme yakından takip edilmektedir. Kişiye özel birebir eğitimlerin yanı sıra grup içi eğitimlerin de gerçekleştirilmesi mümkün olurken kurum hijyen koşullarını da en üst seviyede yerine getirmektedir.

Öğrencilerin ihtiyaç duyacağı özel eğitim programlarında velilerin talepleri de dikkate alınmakta istenmesi durumunda bireysel eğitim programları uygulanabilmektedir. Ayrıca öğrencilerin akranları ile aynı seviyede eğitim almasına yönelik destek programları da uygulanan yöntemler arasında yer alır. Yapılan tüm çalışmalarda bireylerin toplum içinde etkin görev almaları desteklenmeye çalışılırken kendi kendilerine yetebilecek düzeyde yaşamsal faaliyetlerini yürütmeleri de esas alınmaktadır. Öğrenme güçlüğü çeken ya da çeşitli sebeplerle engellilik durumu oluşmuş bireylerin yaşam standartlarının yükseltilmesi ve gerekli becerilerin kendilerine kazandırılması rehabilite çalışmaları ile mümkün olmakta ve bazı durumlar da özel eğitimle desteklenmektedir. Çubuk Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu konuda uzman bir bakış açısı ve bilimsel gelişmeleri kendisine rehber edinmiş bir kurumdur.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button