Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Rehabilitasyon hizmetleri kişilerin yaşadığı öğrenme güçlükleri karşısında ortaya çıkan gereksinimlerin karşılanması amacıyla yapılan çalışmalara verilen genel bir adlandırmadır. Bu hizmetlerin ortaya çıkmasında bireylerin toplum içinde etkin olarak yer alma gereksinimlerinin karşılanması ve yaşamsal ihtiyaçlarının kendileri tarafından giderilmesi yönünde eğitilmeleri etkili olmaktadır. Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireysel anlamda ortaya çıkan bu tür problemlerde kurumsal olarak hizmet vermektedir. Öğrenme güçlüğü çeken bireylerin akranlarından farklı gelişimsel özellikler göstermesi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen bir durumdur. Rehabilitasyon ihtiyacı zihinsel, bedensel, fiziksel ya da sosyal becerilerde ortaya çıkan gelişim bozukluklarına bağlı olarak şekillenebilir. Kişide birçok fonksiyon bozukluğu olabileceği gibi tek bir gelişim bozukluğunun olması da muhtemeldir. Bu tür bir problemle karşılaşıldığında ailenin önemi de artmakta ve bireyin ailesi tarafından kabulünün ardından ihtiyaçlarının tespiti ve rehabilitasyon merkezi ile iş birliğine dayalı bir yaklaşım önemli hale gelmektedir.

Rehabilitasyon Neden Gerekir?

Rehabilitasyon kişinin kendi kendine yetemediği durumlarda ortaya çıkan bir gereksinimdir. Fonksiyon bozukluğu yaşayan bireylerde özel bir eğitime ihtiyaç duyulmaktadır. Herhangi bir sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilecek olan bu tür durumlarda bireyin topluma dahil edilmesi ve kendilerine yetecek düzeyde yaşamsal becerilerin kazandırılması gerekmektedir. Rehabilitasyon çalışmaları ile bu ihtiyaçlar giderilmekte ve bu tür hizmetler bir bütün olarak rehabilitasyon merkezlerinde sağlanmaktadır.  Bireyler çeşitli fonksiyon bozukluklarına sahip olabilirler. Bunlar arasında görme işitme yetersizlikleri olabileceği gibi fiziksel ya da zihinsel eksiklikler de yer alabilmektedir.

Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireylerde ortaya çıkan ve akranlarından farklı gelişimsel özellikler göstermeleri durumunda onların yaşamlarını olumsuz yönde etkileyen fonksiyon bozukluklarında uzman desteği de sağlanarak gerekli eğitimleri vermektedir. Zihinsel yetersizlikler oluştuğunda bu durum ağır, orta veya hafif düzeyde seyredebilmektedir. Rehabilitasyon merkezinde çeşitli destek programları uzman eğitimci kadrosu ile uygulanmakta bireysel olarak da hizmetler verilebilmektedir. Yapılan çalışmalarda grupla çalışma yöntemleri de seçenekler arasında yer alırken bireylerin zihinsel gelişimlerinde yaşanan sorunların yanı sıra dil becerilerinde de fonksiyon bozuklukları olabilmektedir. Bu tür problemler karşısında uzman odyologlar ve konuşma terapistleri aracılığı ile gerekli eğitim desteği oluşturulmaktadır.

Dil becerilerinde ortaya çıkan fonksiyon bozuklukları kekemelik, geç konuşma, konuşma bozukluğu, afazi gibi çeşitli sebeplerle olabilmekte ve her tür sorunun giderilmesinde farklı yöntem ve tekniklerin uygulanması söz konusu olmaktadır. Uygulanacak yöntemlerin belirlenmesinde bireyin yaşadığı zorluklar göz önünde bulundurulmakta ve uzmanlar tarafından konu değerlendirilmektedir. Velilerin talepleri de göz önünde bulundurulan bir yaklaşımdır ve istendiği takdirde bireysel eğitimler de söz konusu olabilmektedir.

Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından uygulanan eğitim programları arasında yer alan dil ve konuşma güçlüğü problemlerinden olan kekemelik sorunu akıcı konuşmanın yeterli düzeyde gerçekleştirilememesi durumlarında ortaya çıkan bir durumdur ve bu konuda gerekli eğitimler verilmek sureti ile sorun giderilebilmektedir. Akranlarından farklı gelişim gösteren ve beklenen yaş aralığında konuşmayan bireyler için geç konuşma eğitimleri uygulanmaktadır. Konuşma bozukluğu bireyin yaşayabileceği problemlerden biridir ve bu tür durumlarda da bir eğitim programı uygulanması sureti ile gerekli çalışmalar kurum tarafından yapılmaktadır. Afazi adı verilen ve beyin hasarları sonucunda ortaya çıkan konuşma güçlüğünde ise rehabilitasyon merkezinin konuda uzman eğitmenleri aracılığı ile gerekli eğitimler verilmektedir. Rehabilitasyon merkezinde verilen eğitimlerde raporlarda belirtilen durumlar göz önüne alındığı gibi veli talepleri de dikkate alınan bir durumdur. Bireyin ihtiyaçlarına bağlı olarak bireysel sınıflarda eğitim verilebildiği gibi grup çalışması da yapılabilmektedir.

Gruplar 5-10 kişi aralığında oluşturulmakta ve sınıf içi özel hijyen kurallarına da ayrı bir önem gösterilmektedir. Rehabilitasyon merkezi tarafından özellikle üzerinde durulan bir diğer çalışma alanı ise bireylerin akranları ile aynı seviyede eğitimlerini sürdürebilmek için uygulanan akademik destek programıdır. Tüm bu çalışmaların yapılması sırasında uzman eğitmen kadrosu ile hareket edilmekte ve bireylerin eğitim ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaçlarının doğru tespit edilmesi ve veliler ile iletişim sağlanarak koordineli bir çalışma yürütülmesi kurumun öncelikleri arasında yer alırken bilimsel yaklaşımlar ile hareket edilmektedir. Bu amaçlara yönelik olarak da rehabilitasyon merkezi olarak kendini sürekli geliştiren ve yenilikleri yakından takip eden kurumsal çalışmalara da öncelik verilmektedir.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button