Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Altındağ Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Altındağdaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Bireysey Eğitim

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Grup Eğitimi

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara
Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Rehabilitasyon hizmetleri kişilerin yaşadığı öğrenme güçlükleri karşısında ortaya çıkan gereksinimlerin karşılanması amacıyla yapılan çalışmalara verilen genel bir adlandırmadır. Bu hizmetlerin ortaya çıkmasında bireylerin toplum içinde etkin olarak yer alma gereksinimlerinin karşılanması ve yaşamsal ihtiyaçlarının kendileri tarafından giderilmesi yönünde eğitilmeleri etkili olmaktadır. Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireysel anlamda ortaya çıkan bu tür problemlerde kurumsal olarak hizmet vermektedir. Öğrenme güçlüğü çeken bireylerin akranlarından farklı gelişimsel özellikler göstermesi çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkabilen bir durumdur. Rehabilitasyon ihtiyacı zihinsel, bedensel, fiziksel ya da sosyal becerilerde ortaya çıkan gelişim bozukluklarına bağlı olarak şekillenebilir. Kişide birçok fonksiyon bozukluğu olabileceği gibi tek bir gelişim bozukluğunun olması da muhtemeldir. Bu tür bir problemle karşılaşıldığında ailenin önemi de artmakta ve bireyin ailesi tarafından kabulünün ardından ihtiyaçlarının tespiti ve rehabilitasyon merkezi ile iş birliğine dayalı bir yaklaşım önemli hale gelmektedir.

Rehabilitasyon Neden Gerekir?

Rehabilitasyon kişinin kendi kendine yetemediği durumlarda ortaya çıkan bir gereksinimdir. Fonksiyon bozukluğu yaşayan bireylerde özel bir eğitime ihtiyaç duyulmaktadır. Herhangi bir sebebe bağlı olarak ortaya çıkabilecek olan bu tür durumlarda bireyin topluma dahil edilmesi ve kendilerine yetecek düzeyde yaşamsal becerilerin kazandırılması gerekmektedir. Rehabilitasyon çalışmaları ile bu ihtiyaçlar giderilmekte ve bu tür hizmetler bir bütün olarak rehabilitasyon merkezlerinde sağlanmaktadır.  Bireyler çeşitli fonksiyon bozukluklarına sahip olabilirler. Bunlar arasında görme işitme yetersizlikleri olabileceği gibi fiziksel ya da zihinsel eksiklikler de yer alabilmektedir.

Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bireylerde ortaya çıkan ve akranlarından farklı gelişimsel özellikler göstermeleri durumunda onların yaşamlarını olumsuz yönde etkileyen fonksiyon bozukluklarında uzman desteği de sağlanarak gerekli eğitimleri vermektedir. Zihinsel yetersizlikler oluştuğunda bu durum ağır, orta veya hafif düzeyde seyredebilmektedir. Rehabilitasyon merkezinde çeşitli destek programları uzman eğitimci kadrosu ile uygulanmakta bireysel olarak da hizmetler verilebilmektedir. Yapılan çalışmalarda grupla çalışma yöntemleri de seçenekler arasında yer alırken bireylerin zihinsel gelişimlerinde yaşanan sorunların yanı sıra dil becerilerinde de fonksiyon bozuklukları olabilmektedir. Bu tür problemler karşısında uzman odyologlar ve konuşma terapistleri aracılığı ile gerekli eğitim desteği oluşturulmaktadır.

Dil becerilerinde ortaya çıkan fonksiyon bozuklukları kekemelik, geç konuşma, konuşma bozukluğu, afazi gibi çeşitli sebeplerle olabilmekte ve her tür sorunun giderilmesinde farklı yöntem ve tekniklerin uygulanması söz konusu olmaktadır. Uygulanacak yöntemlerin belirlenmesinde bireyin yaşadığı zorluklar göz önünde bulundurulmakta ve uzmanlar tarafından konu değerlendirilmektedir. Velilerin talepleri de göz önünde bulundurulan bir yaklaşımdır ve istendiği takdirde bireysel eğitimler de söz konusu olabilmektedir.

Altındağ Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından uygulanan eğitim programları arasında yer alan dil ve konuşma güçlüğü problemlerinden olan kekemelik sorunu akıcı konuşmanın yeterli düzeyde gerçekleştirilememesi durumlarında ortaya çıkan bir durumdur ve bu konuda gerekli eğitimler verilmek sureti ile sorun giderilebilmektedir. Akranlarından farklı gelişim gösteren ve beklenen yaş aralığında konuşmayan bireyler için geç konuşma eğitimleri uygulanmaktadır. Konuşma bozukluğu bireyin yaşayabileceği problemlerden biridir ve bu tür durumlarda da bir eğitim programı uygulanması sureti ile gerekli çalışmalar kurum tarafından yapılmaktadır. Afazi adı verilen ve beyin hasarları sonucunda ortaya çıkan konuşma güçlüğünde ise rehabilitasyon merkezinin konuda uzman eğitmenleri aracılığı ile gerekli eğitimler verilmektedir. Rehabilitasyon merkezinde verilen eğitimlerde raporlarda belirtilen durumlar göz önüne alındığı gibi veli talepleri de dikkate alınan bir durumdur. Bireyin ihtiyaçlarına bağlı olarak bireysel sınıflarda eğitim verilebildiği gibi grup çalışması da yapılabilmektedir.

Gruplar 5-10 kişi aralığında oluşturulmakta ve sınıf içi özel hijyen kurallarına da ayrı bir önem gösterilmektedir. Rehabilitasyon merkezi tarafından özellikle üzerinde durulan bir diğer çalışma alanı ise bireylerin akranları ile aynı seviyede eğitimlerini sürdürebilmek için uygulanan akademik destek programıdır. Tüm bu çalışmaların yapılması sırasında uzman eğitmen kadrosu ile hareket edilmekte ve bireylerin eğitim ihtiyaçları göz önünde bulundurulmaktadır. Öğrencilerin ihtiyaçlarının doğru tespit edilmesi ve veliler ile iletişim sağlanarak koordineli bir çalışma yürütülmesi kurumun öncelikleri arasında yer alırken bilimsel yaklaşımlar ile hareket edilmektedir. Bu amaçlara yönelik olarak da rehabilitasyon merkezi olarak kendini sürekli geliştiren ve yenilikleri yakından takip eden kurumsal çalışmalara da öncelik verilmektedir.