Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel eğitim gereksinimi bireyde her yaşta ortaya çıkabilecek bir fonksiyonel bozukluktur. Okul öncesi dönem ya da okul çağında anlaşıldığında çocuğun akranlarından geri kalmaması ve gerekli eğitimleri alması sağlanmalı ve sosyal yaşama aktif katılımı temin edilmelidir. Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitim ihtiyacı oluşan bireyler için kurumsal anlamda hizmet vermektedir. Öğrenme güçlüğü bireyin akranlarından belirgin oranda farklılık göstermesi sonucunda anlaşılabilmektedir. Gerek okul öncesi dönemde gerekse okul çağında çocukta görülebilecek fonksiyonel bozuklukların tespiti ebeveynler ve eğitimciler tarafından yapılabilmektedir.

Çocuğa karşı geliştirilen dikkatli bir yaklaşım ondaki sorunların fark edilmesi açısından önemli olacağından bu dönemde çocuğun yaşamında yer alan bireylere düşen sorumluluk da fazladır. Ailenin çocuğun problemini anlaması ve kabullenme süreçleri de sıkıntılı olabilmekte ve özel eğitimin gerekliliği konusunda ailelerin bilinçlendirilmesi çocuğun yaşam kalitesini arttırmak açısından önemli hale gelmektedir. Bu dönemde ortaya çıkabilen problemler arasında dil becerilerinde görülen fonksiyon bozukluklarından söz etmek mümkündür.

Dil Becerilerinde Görülen Bozukluklar Nelerdir?

Dil becerileri açısından çocuğun akranlarından belirgin ölçülerde geride olduğu düşünüldüğünde bu tür bir sorundan şüphelenmek mümkündür. Dille ilgili fonksiyon bozuklukları arasında kekemelik, geç konuşma, afazi ya da konuşma bozukluğu gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Bu tür rahatsızlıkların giderilmesinde özel eğitim hizmetlerinden yararlanılmakta ve çeşitli yöntemler uygulanmak sureti ile sorunlar çözümlenebilmektedir. Uygulanan tedavi yöntemlerinde çocuğun sorununun tespit edilmesi ve kendisine yaşattığı zorlukların belirlenmesinin ardından uygun bulunan eğitim desteği kendisine sağlanmakta ve bu konuda uzman odyolog ya da konuşma terapistleri görev almaktadır.

Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çalışmalarında bilimsel dayanakları kullanmak sureti ile hareket etmekte ve gerekli psikolog, okul öncesi öğretmenleri, özel eğitim uzmanları gibi deneyimli meslek mensupları ile çalışmaktadır. Fonksiyon bozukluklarının oluşmasında birçok neden söz konusu olabilmektedir. Genetik nedenlere dayanabileceği gibi gelişimsel bozukluklar ya da aniden gelişen şartlar da bazen bu tür rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Öğrenme güçlükleri her yaş grubunda karşılaşılabilecek bir problemdir. Okul öncesi ya da okul çağında tespit edildiğinde gerekli özel öğrenme metotları uygulanmak sureti ile etkilerinin azaltılması ya da giderilmesi mümkün olmakta ve çocuğun sosyal yaşamda yer alması ya da yaşamsal ihtiyaçlarını kendi başına sağlaması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Fonksiyon bozuklukları arasında görme kaybı işitme yetersizliği, fiziksel ya da zihinsel arızalar söz konusu olabilmektedir. Bu tür sıkıntıların giderilmesinde özel öğrenme yöntemleri ve rehabilitasyon hizmetleri birlikte kullanılabilen metotlar arasındadır. Rehabilitasyon çalışmaları bireyin kendi kendine yetemediği durumlar için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Fonksiyon bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkan bu tür bir gereksiniminde özel bir eğitim de gerekli olmaktadır.

Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından yapılan özel eğitim destek programları bireylerin yaşamsal becerilerini kazandırılmasının yanında toplum içinde sosyal yaşamda yer almalarını da sağlamaktadır. Dil becerilerinin ağır gelişmesinde ya da fonksiyon bozukluğu olarak adlandırılan durumlar arasında kekemelik sorunu akıcı konuşmanın gerçekleştirilemediği durumlarda ortaya çıkmaktadır. Bazı bireylerde akranlarından belirgin oranda farklı gelişim göstermesi ve dil becerilerinin yeterli düzeyde gelişmemesi söz konusu olabilmektedir. Beklenen yaş aralığında konuşmayan çocuklar için de çeşitli eğitim programları uygulamak mümkündür. Bunların dışında afazi adı verilen problem ise beyin hasarlarının yol açtığı konuşma güçlüğüdür. Beyin hasarları da çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sağlık problemidir ve bireyin fonksiyonel bozukluk yaşamasında etkili olabilecek nedenler arasında yer almaktadır.

Özel eğitim merkezinde bireyin raporları da göz önünde bulundurulmak sureti ile gerekli incelemeler yapılmakta ve buna bağlı olarak eğitim programları oluşturulmaktadır. Veliler ile yapılan iş birliğine istinaden onların talepleri ve beklentileri de göz önünde bulundurulurken gereklilik durumunda çocuğun bireysel eğitimine de ağırlık verilmektedir. Grup çalışmalarının yapılması özel eğitim kurumunda 5-10 kişilik sınıflar aracılığı ile gerçekleştirilirken hijyen kuralları da göz ardı edilmemektedir. Çocukların fonksiyonel bozukluklarının giderilmesi, toplum içinde sağlıklı bir sosyal yaşama dahil edilmeleri özel eğitim kurumunun öncelikleri arasında yer alırken onların yaşamsal becerilerinin kazandırılması önemsenen bir konudur. Bu alanda yapılan çalışmalarda bilimsel yöntemler ve uzman eğitimcilerle koordineli bir hizmet anlayışı benimsenmektedir. Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çocukların problemleri ile birebir ilgilenen ve onlara özel eğitim programları ile destek veren bir kurumdur.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button