Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Sincan Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Sincandaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel eğitim gereksinimi bireyde her yaşta ortaya çıkabilecek bir fonksiyonel bozukluktur. Okul öncesi dönem ya da okul çağında anlaşıldığında çocuğun akranlarından geri kalmaması ve gerekli eğitimleri alması sağlanmalı ve sosyal yaşama aktif katılımı temin edilmelidir. Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitim ihtiyacı oluşan bireyler için kurumsal anlamda hizmet vermektedir. Öğrenme güçlüğü bireyin akranlarından belirgin oranda farklılık göstermesi sonucunda anlaşılabilmektedir. Gerek okul öncesi dönemde gerekse okul çağında çocukta görülebilecek fonksiyonel bozuklukların tespiti ebeveynler ve eğitimciler tarafından yapılabilmektedir.

Çocuğa karşı geliştirilen dikkatli bir yaklaşım ondaki sorunların fark edilmesi açısından önemli olacağından bu dönemde çocuğun yaşamında yer alan bireylere düşen sorumluluk da fazladır. Ailenin çocuğun problemini anlaması ve kabullenme süreçleri de sıkıntılı olabilmekte ve özel eğitimin gerekliliği konusunda ailelerin bilinçlendirilmesi çocuğun yaşam kalitesini arttırmak açısından önemli hale gelmektedir. Bu dönemde ortaya çıkabilen problemler arasında dil becerilerinde görülen fonksiyon bozukluklarından söz etmek mümkündür.

Dil Becerilerinde Görülen Bozukluklar Nelerdir?

Dil becerileri açısından çocuğun akranlarından belirgin ölçülerde geride olduğu düşünüldüğünde bu tür bir sorundan şüphelenmek mümkündür. Dille ilgili fonksiyon bozuklukları arasında kekemelik, geç konuşma, afazi ya da konuşma bozukluğu gibi durumlarla karşılaşılabilmektedir. Bu tür rahatsızlıkların giderilmesinde özel eğitim hizmetlerinden yararlanılmakta ve çeşitli yöntemler uygulanmak sureti ile sorunlar çözümlenebilmektedir. Uygulanan tedavi yöntemlerinde çocuğun sorununun tespit edilmesi ve kendisine yaşattığı zorlukların belirlenmesinin ardından uygun bulunan eğitim desteği kendisine sağlanmakta ve bu konuda uzman odyolog ya da konuşma terapistleri görev almaktadır.

Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çalışmalarında bilimsel dayanakları kullanmak sureti ile hareket etmekte ve gerekli psikolog, okul öncesi öğretmenleri, özel eğitim uzmanları gibi deneyimli meslek mensupları ile çalışmaktadır. Fonksiyon bozukluklarının oluşmasında birçok neden söz konusu olabilmektedir. Genetik nedenlere dayanabileceği gibi gelişimsel bozukluklar ya da aniden gelişen şartlar da bazen bu tür rahatsızlıklara neden olabilmektedir. Öğrenme güçlükleri her yaş grubunda karşılaşılabilecek bir problemdir. Okul öncesi ya da okul çağında tespit edildiğinde gerekli özel öğrenme metotları uygulanmak sureti ile etkilerinin azaltılması ya da giderilmesi mümkün olmakta ve çocuğun sosyal yaşamda yer alması ya da yaşamsal ihtiyaçlarını kendi başına sağlaması için gerekli çalışmalar yapılmaktadır.

Fonksiyon bozuklukları arasında görme kaybı işitme yetersizliği, fiziksel ya da zihinsel arızalar söz konusu olabilmektedir. Bu tür sıkıntıların giderilmesinde özel öğrenme yöntemleri ve rehabilitasyon hizmetleri birlikte kullanılabilen metotlar arasındadır. Rehabilitasyon çalışmaları bireyin kendi kendine yetemediği durumlar için uygulanan bir tedavi yöntemidir. Fonksiyon bozukluğuna bağlı olarak ortaya çıkan bu tür bir gereksiniminde özel bir eğitim de gerekli olmaktadır.

Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tarafından yapılan özel eğitim destek programları bireylerin yaşamsal becerilerini kazandırılmasının yanında toplum içinde sosyal yaşamda yer almalarını da sağlamaktadır. Dil becerilerinin ağır gelişmesinde ya da fonksiyon bozukluğu olarak adlandırılan durumlar arasında kekemelik sorunu akıcı konuşmanın gerçekleştirilemediği durumlarda ortaya çıkmaktadır. Bazı bireylerde akranlarından belirgin oranda farklı gelişim göstermesi ve dil becerilerinin yeterli düzeyde gelişmemesi söz konusu olabilmektedir. Beklenen yaş aralığında konuşmayan çocuklar için de çeşitli eğitim programları uygulamak mümkündür. Bunların dışında afazi adı verilen problem ise beyin hasarlarının yol açtığı konuşma güçlüğüdür. Beyin hasarları da çeşitli nedenlere bağlı olarak ortaya çıkan bir sağlık problemidir ve bireyin fonksiyonel bozukluk yaşamasında etkili olabilecek nedenler arasında yer almaktadır.

Özel eğitim merkezinde bireyin raporları da göz önünde bulundurulmak sureti ile gerekli incelemeler yapılmakta ve buna bağlı olarak eğitim programları oluşturulmaktadır. Veliler ile yapılan iş birliğine istinaden onların talepleri ve beklentileri de göz önünde bulundurulurken gereklilik durumunda çocuğun bireysel eğitimine de ağırlık verilmektedir. Grup çalışmalarının yapılması özel eğitim kurumunda 5-10 kişilik sınıflar aracılığı ile gerçekleştirilirken hijyen kuralları da göz ardı edilmemektedir. Çocukların fonksiyonel bozukluklarının giderilmesi, toplum içinde sağlıklı bir sosyal yaşama dahil edilmeleri özel eğitim kurumunun öncelikleri arasında yer alırken onların yaşamsal becerilerinin kazandırılması önemsenen bir konudur. Bu alanda yapılan çalışmalarda bilimsel yöntemler ve uzman eğitimcilerle koordineli bir hizmet anlayışı benimsenmektedir. Sincan Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çocukların problemleri ile birebir ilgilenen ve onlara özel eğitim programları ile destek veren bir kurumdur.