Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Demetevler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Demetevler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitim konusunda uzun yıllardır yürüttüğü hizmetlerde bilimsel yöntemlerden yararlanan ve uzman eğitmenlerle çalışan bir kurumdur. Rehabilitasyon hizmetleri kişilerde ortaya çıkan öğrenme güçlükleri karşısında kendilerine verilen eğitim hizmetlerini bir bütün olarak kapsar. Bu hizmetlerin verilmesindeki amaç kişinin sosyal yaşamda akranları ile yer alması ve yaşamsal ihtiyaçlarına yönelik gereksinimlerini kendi başına karşılayabilme becerilerinin geliştirilmesidir. Bireysel olarak ortaya çıkan bu tür sorunların giderilmesinde özel eğitim kurumlarına çeşitli sorumluluklar düşerken kişiye istenilen davranışların kazandırılması uygun bir eğitim programı ile olabilmektedir.

Özel eğitime ihtiyaç duyulması yaşla sınırlı olmayıp okul öncesi dönemde ya da okul çağında ortaya çıkabilen bir problem olarak düşünülmemelidir. Ergenlik ya da yetişkinlik ve yaşlılık dönemlerinde dahi bazı fonksiyonel bozuklukların görünmesi mümkün olmakta ve bu tür durumlar uygun eğitim metotları ile giderilebilmektedir. Yaşlılık döneminde ortaya çıkan sorunlarda yakın çevrenin desteği ve yardımları yaşlı bireylerin yaşamını kolaylaştırırken okul öncesi ya da okul çağındaki çocuklarda uygun öğrenme yöntemleri kullanılarak sorunun tedavi edilmesi gerekli olmaktadır.

Demetevler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi çeşitli dönemlerde ortaya çıkabilen fonksiyon bozukluklarında uygun eğitim paketleri aracılığı ile bireye gerekli eğitim desteğini sağlamaktadır. Problemin belirlenmesi ve aile tarafından kabulü de tedavi süreçlerinin önemli bir aşaması olurken özel eğitim kurumu ile yapılan iş birliği bireyin sorununun giderilmesinde etkili çözümler geliştirilmesinde yardımcı olmaktadır. Öğrenme bozuklukları birçok başlık altında ele alınabilen konulardır ve çeşitli biçimlerde birey üzerinde etki gösterirler. Öğrenme güçlükleri arasında yer alan bazı rahatsızlıklar şunlardır:

  • Disleksi
  • Disgrafi
  • Diskalkuli
  • Farklı öğrenme güçlükleri

Bu öğrenme güçlükleri arasında yer alan disgrafi yazma bozukluğu olan bireylerde görülen bir durumdur ve tedavi edilmesi doğru bir eğitim programı sayesinde mümkündür.

Diskalkuli Nedir?

Matematiği öğrenmede güçlük yaşayan bireylerde oluşma ihtimali olan diskalkuli basit sayıların ya da kavramların anlaşılmasında zorluk yaşanması ile ortaya çıkmaktadır. Bu tür bireyler sayısal işlemler konusunda yetersiz kalmakta ve sayısal işlem yapmayı öğrenmede problem yaşamaktadırlar. Diskalkuli bir öğrenme bozukluğudur ve zihinsel bir problem olmadığı bilinmektedir. Çeşitli nedenlere bağlı olarak birey bu duruma maruz kalabilir. Matematiksel işlemlerin gerçekleştirilmesi ve birbiri ile ilişkilendirilmesi bu tür bir rahatsızlıkta ortaya çıkan bir durumdur. Bu tür bir sorun giderilmediği takdirde bireyin akranlarından geri kalmasına ve sosyal yaşamında sorun yaşamasına yol açar Bundan dolayı özel eğitim programları önemsenmeli ve bireyin ihtiyaçlarına uygun yaklaşımlar kullanılmak sureti ile gereksinimleri karşılanmalıdır.

Demetevler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi akranlarından geride gelen ve çeşitli nedenlere bağlı olarak gelişimsel bozukluklar gösteren bireylerin özel eğitimlerinde bilimsel metotları kullanan bir eğitim kurumudur. Uzman eğitmenleri, psikolog, okul öncesi öğretmeni ve çocuk gelişim uzmanları ile bilimsel temele dayalı yaklaşımlar çerçevesinde bireyin ihtiyacı olan eğitim programlarının tespiti ve uygulanması çalışmalarını başarı ile yürüten eğitim kurumu 2006 yılından bu yana özel eğitim hizmetleri vermektedir.

Gerek bireysel sınıflarda gerekse grup içi eğitimle saptanan problemler uygun yöntem ve teknikler kullanılmak sureti ile giderilmekte ve kişinin sosyal yaşamda etkin olarak yer alması sağlanmaktadır. Grup halinde yapılan çalışmalarda sınıf mevcutları 5-10 kişi aralığında tutulmakta ve bireysel çalışmalar için veli talepleri de dikkate alınmaktadır. Öğrencilere sağlanan bir diğer hizmet ise akranları ile aynı seviyede eğitim programlarına katılabilme imkânı olmaktadır. Gerek öğrenme güçlükleri konusunda verilen eğitimler gerekse dil ve konuşma güçlüğü açısından hazırlanan eğitim programları öğrencilerin gereksinimlerine bağlı olarak belirlenmekte ve ihtiyaç duyulan eğitim kurumun uzman kadrosu tarafından kendilerine sunulmaktadır. Yaşamsal becerilerin kazandırılması ve hayat kalitesinin arttırılması yönünde ekip olarak çalışılmakta ve gerekli eğitim programları uygulanmaktadır.

Çocuğun ihtiyaçlarının doğru tespiti ve veli ile koordinasyonun sağlanması, eğitim programları oluşturulurken uzmanların uygulamaları, çalışmaların niteliğini artırıcı yönde olurken kurum disiplinli bir yaklaşım sergilemektedir. Gerekli hijyen koşullarının sağlandığı eğitim ortamlarında öğrencilere güvenilir alanlar yaratılmakta ve özel eğitim gereksinimleri karşılanmaktadır. Her öğrenci kurum açısından özel bir yere sahip olurken birebir onların sorunları ile ilgilenmek ve çözüm üretmek özel eğitim kurumunun nihai hedefleri arasında yer almakta ve çalışmalarını bu prensipler doğrultusunda sunmaktadır. Demetevler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi üst düzeyde hazırladığı eğitim programları ile özel öğrenme güçlüklerinde başarılı çalışmalara imza atmaktadır.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button