Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Keçiören Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Keçiörendeki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Bireysey Eğitim

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Grup Eğitimi

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara
Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel eğitim ve rehabilitasyon olarak adlandırılan çalışmalar çeşitli problemlerin giderilmesi için yararlanılan yöntemlerin bir arada ya ayrı ayrı uygulanması ile yapılan uygulamalara verilen isimdir. Özel Selvi Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi engelli bireylerin toplum içinde etkin görev almalarını sağlamanın yanında onların eğitilmesi ve yaşamsal ihtiyaçlarına yönelik becerilerinin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapmaktadır.

Çocuklarda birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan rehabilite gereksinimi; zihinsel, bedensel, ruhsal ya da sosyal becerilerin engeli sebebiyle geç gelişim gösteren alanlara yönelik olarak ortaya çıkabilir bunun doğal bir sonucu olarak da normal yaşamın ihtiyaçlarının karşılanamaması sorunu ortaya çıkar.

Görme, işitme ya da konuşma becerileri de bu tür durumlarda problemli olabilmektedir. Engelli bireylerin eğitimleri ve topluma kazandırılmaları sürecinde rehabilitasyon merkezlerinin yanı sıra ailelere de önemli sorumluluklar yüklenmektedir.

Engelli bireylerin ailesi tarafından kabulü ve gereksinimlerinin tespit edilmesi ile rehabilitasyon merkezi arasındaki iletişimde iş birliğine dayalı yaklaşımda tedavilerin sonuçları daha etkili olmakta ve kısa sürelerde istenen başarıların elde edilebilmesi mümkün görünmektedir.

Rehabilitasyon Nedir?

Rehabilitasyon, kişilerde ortaya çıkan bazı engel durumlarının kişinin kendi kendine yetebilecek düzeyde eğitilmesi ile etkilerinin azaltılmasına yönelik çalışmaların tümünü kapsamaktadır.

Engelli bireyler özel bir eğitim ve hizmete gereksinim duyarlar. Engellilik durumu genetik özelliklere bağlı olabileceği gibi herhangi bir nedene bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.

Herhangi bir sebepten bireyde ortaya çıkan engellilik durumu karşısında onun topluma dahil edilmesi ve toplumsal yaşamda yarar sağlanması açısından bu bireylerin eğitilmeleri ve gereksinimlerini karşılayacak düzeyde yaşamsal beceriler kazandırılmaları gerekmektedir. Rehabilitasyon hizmetleri bu sebeplerle bireylerin hem devlet kurumları hem de özel kurumlar aracılığı ile eğitimlerinin sağlanmasını ve gelişimlerine destek olunmasını amaçlar.

Rehabilitasyon, bireylerde çeşitli sebeplerle ortaya çıkan fonksiyon bozukluklarında bunları gidermeye yönelik çabaların bütünüdür. Bireylerin sahip olduğu fonksiyon bozuklukları görsel, işitsel, bedensel, zihinsel ya da sosyal yönlerden olabilmektedir. Bu tür kayıpların ortaya çıkmasında doğuştan gelen özellikler etkili olabileceği gibi sonradan birçok nedene bağlı olarak da fonksiyon bozuklukları gelişebilir.

Rehabilitasyon hizmetleri çeşitli kurumların desteği sağlanarak yapılan çalışmalara verilen adlandırmadır. Bu tür bir çalışmada fonksiyon bozukluklarını gidermek için çeşitli yöntemlerin kullanılması sureti ile bireyin yaşamsal alanda yeterlilik kazanmasına yardımcı olunur. Rehabilitasyon çalışmaları toplumsal alanda bireylerin akranları ile benzer özelliklere sahip olmalarını amaçlar. Özel Selvi Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu tür hizmetler konusunda deneyimli eğitmenleri ile hareket etmektedir.

Bireysel özellikleri bakımından ve eğitim becerileri açısından akranlarından farklı gelişim gösteren bireyler engelli olarak değerlendirilir. Bu tür bir gelişim yetersizliğinin belirgin farkları olması durumunda kişinin yaşamı olumsuz yönde etkilenmekte ve kendisi açısından çeşitli olumsuzluklar söz konusu olabilmektedir.

Zihinsel yetersizlik açısından çeşitli düzeylerde bu tür bir sorunun olması bu tür durumların ağır, orta ve hafif düzeyde olarak kategorize edilmesine olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra öğrenme yetersizliği ya da işitme ve görme kayıpları da engellilik durumu için yeterli nedenler arasındadır. Bireyin dil becerilerinde ortaya çıkan sorunlar, konuşma bozuklukları, sosyal becerilerde yaşanan eksiklikler de engellilik durumunun ortaya çıkmasında sebep olarak görülebilmektedir. Bireyin birden fazla konuda yetersizlik durumu söz konusu olabileceği gibi engel durumuna yol açan tek bir neden de olabilmektedir.

Özel Selvi Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Çeşitli yöntem ve tekniklerin kullanıldığı profesyonel bir kurumdur. Farklı engel gruplarının olması çeşitli yöntemlerin uygulanmasını gerekli hale getirirken bazı durumlarda kişiye özel çalışmalar da yapılabilmektedir.

Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri 

Özel Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli bireylerin eğitim ve sosyal becerilerinin kazandırılması konusunda deneyimli bir kurum olarak hizmetlerini yürütmektedir. Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yaptığı çalışmalarda bireylerin engel türlerine bağlı olarak eğitim almış çalışanları ile yol alan bir kurumdur. Kurumda yürütülen çalışmalar bir ekip anlayışı ile yapılmaktadır. Rehabilitasyon hizmetleri için gerekli olan sosyal hizmet uzmanı, psikolog, fizyoterapist, çocuk gelişimi uzmanları, özel eğitim sınıf öğretmenleri gibi meslek mensupları kurumun çalışmalarında organize bir biçimde engelli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmakta ve konuya bir bütün olarak yaklaşılmaktadır.

Kurumun çalışmalarında öğrencilerle birebir yapılan etkileşimlerin dışında grup dersleri de ayrıca yer almaktadır. Öğrenme güçlüğü çeken ya da herhangi bir nedenle gelişimsel bozukluk yaşayan bireylerin eğitimlerinde destek programları aracılığı ile de çalışmalar yürütülürken bu programlar birçok alanda uygulanabilmektedir. Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tüm öğrencilerine yönelik hazırladığı destek programları aracılığı ile onların gereksinimlerine yönelik başarılı çalışmalar yürüten bir eğitim kurumudur.