Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel eğitim ve rehabilitasyon olarak adlandırılan çalışmalar çeşitli problemlerin giderilmesi için yararlanılan yöntemlerin bir arada ya ayrı ayrı uygulanması ile yapılan uygulamalara verilen isimdir. Özel Selvi Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi engelli bireylerin toplum içinde etkin görev almalarını sağlamanın yanında onların eğitilmesi ve yaşamsal ihtiyaçlarına yönelik becerilerinin geliştirilmesi yönünde çalışmalar yapmaktadır.

Çocuklarda birçok nedene bağlı olarak ortaya çıkan rehabilite gereksinimi; zihinsel, bedensel, ruhsal ya da sosyal becerilerin engeli sebebiyle geç gelişim gösteren alanlara yönelik olarak ortaya çıkabilir bunun doğal bir sonucu olarak da normal yaşamın ihtiyaçlarının karşılanamaması sorunu ortaya çıkar.

Görme, işitme ya da konuşma becerileri de bu tür durumlarda problemli olabilmektedir. Engelli bireylerin eğitimleri ve topluma kazandırılmaları sürecinde rehabilitasyon merkezlerinin yanı sıra ailelere de önemli sorumluluklar yüklenmektedir.

Engelli bireylerin ailesi tarafından kabulü ve gereksinimlerinin tespit edilmesi ile rehabilitasyon merkezi arasındaki iletişimde iş birliğine dayalı yaklaşımda tedavilerin sonuçları daha etkili olmakta ve kısa sürelerde istenen başarıların elde edilebilmesi mümkün görünmektedir.

Rehabilitasyon Nedir?

Rehabilitasyon, kişilerde ortaya çıkan bazı engel durumlarının kişinin kendi kendine yetebilecek düzeyde eğitilmesi ile etkilerinin azaltılmasına yönelik çalışmaların tümünü kapsamaktadır.

Engelli bireyler özel bir eğitim ve hizmete gereksinim duyarlar. Engellilik durumu genetik özelliklere bağlı olabileceği gibi herhangi bir nedene bağlı olarak da ortaya çıkabilmektedir.

Herhangi bir sebepten bireyde ortaya çıkan engellilik durumu karşısında onun topluma dahil edilmesi ve toplumsal yaşamda yarar sağlanması açısından bu bireylerin eğitilmeleri ve gereksinimlerini karşılayacak düzeyde yaşamsal beceriler kazandırılmaları gerekmektedir. Rehabilitasyon hizmetleri bu sebeplerle bireylerin hem devlet kurumları hem de özel kurumlar aracılığı ile eğitimlerinin sağlanmasını ve gelişimlerine destek olunmasını amaçlar.

Rehabilitasyon, bireylerde çeşitli sebeplerle ortaya çıkan fonksiyon bozukluklarında bunları gidermeye yönelik çabaların bütünüdür. Bireylerin sahip olduğu fonksiyon bozuklukları görsel, işitsel, bedensel, zihinsel ya da sosyal yönlerden olabilmektedir. Bu tür kayıpların ortaya çıkmasında doğuştan gelen özellikler etkili olabileceği gibi sonradan birçok nedene bağlı olarak da fonksiyon bozuklukları gelişebilir.

Rehabilitasyon hizmetleri çeşitli kurumların desteği sağlanarak yapılan çalışmalara verilen adlandırmadır. Bu tür bir çalışmada fonksiyon bozukluklarını gidermek için çeşitli yöntemlerin kullanılması sureti ile bireyin yaşamsal alanda yeterlilik kazanmasına yardımcı olunur. Rehabilitasyon çalışmaları toplumsal alanda bireylerin akranları ile benzer özelliklere sahip olmalarını amaçlar. Özel Selvi Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi bu tür hizmetler konusunda deneyimli eğitmenleri ile hareket etmektedir.

Bireysel özellikleri bakımından ve eğitim becerileri açısından akranlarından farklı gelişim gösteren bireyler engelli olarak değerlendirilir. Bu tür bir gelişim yetersizliğinin belirgin farkları olması durumunda kişinin yaşamı olumsuz yönde etkilenmekte ve kendisi açısından çeşitli olumsuzluklar söz konusu olabilmektedir.

Zihinsel yetersizlik açısından çeşitli düzeylerde bu tür bir sorunun olması bu tür durumların ağır, orta ve hafif düzeyde olarak kategorize edilmesine olanak tanımaktadır. Bunun yanı sıra öğrenme yetersizliği ya da işitme ve görme kayıpları da engellilik durumu için yeterli nedenler arasındadır. Bireyin dil becerilerinde ortaya çıkan sorunlar, konuşma bozuklukları, sosyal becerilerde yaşanan eksiklikler de engellilik durumunun ortaya çıkmasında sebep olarak görülebilmektedir. Bireyin birden fazla konuda yetersizlik durumu söz konusu olabileceği gibi engel durumuna yol açan tek bir neden de olabilmektedir.

Özel Selvi Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Çeşitli yöntem ve tekniklerin kullanıldığı profesyonel bir kurumdur. Farklı engel gruplarının olması çeşitli yöntemlerin uygulanmasını gerekli hale getirirken bazı durumlarda kişiye özel çalışmalar da yapılabilmektedir.

Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

Özel Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, engelli bireylerin eğitim ve sosyal becerilerinin kazandırılması konusunda deneyimli bir kurum olarak hizmetlerini yürütmektedir. Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi yaptığı çalışmalarda bireylerin engel türlerine bağlı olarak eğitim almış çalışanları ile yol alan bir kurumdur. Kurumda yürütülen çalışmalar bir ekip anlayışı ile yapılmaktadır. Rehabilitasyon hizmetleri için gerekli olan sosyal hizmet uzmanı, psikolog, fizyoterapist, çocuk gelişimi uzmanları, özel eğitim sınıf öğretmenleri gibi meslek mensupları kurumun çalışmalarında organize bir biçimde engelli bireylerin ihtiyaçlarına yönelik çalışmalar yapmakta ve konuya bir bütün olarak yaklaşılmaktadır.

Kurumun çalışmalarında öğrencilerle birebir yapılan etkileşimlerin dışında grup dersleri de ayrıca yer almaktadır. Öğrenme güçlüğü çeken ya da herhangi bir nedenle gelişimsel bozukluk yaşayan bireylerin eğitimlerinde destek programları aracılığı ile de çalışmalar yürütülürken bu programlar birçok alanda uygulanabilmektedir. Keçiören Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi tüm öğrencilerine yönelik hazırladığı destek programları aracılığı ile onların gereksinimlerine yönelik başarılı çalışmalar yürüten bir eğitim kurumudur.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button