Ankara Özel Eğitim Merkezleri

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

4.8/5
4.9 puan Google Değerlendirmesi
Videoyu oynat
Selvi Özel Eğitim Merkezleri

Kişiye Özel Eğitim Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak Ankara’da özel gereksinimi olan bireylerin, hayatın her alanında potansiyellerini ortaya çıkarabilmeleri için dil ve konuşma terapistlerimiz ve uzman öğretmenlerimiz ile öğrencilerimizin hayatına dokunmaktayız. Her çocuk için özelleştirilmiş eğitim programları ile keyifli ve verimli bir eğitim ortamı sunuyoruz. Her çocuk özeldir ilkemiz ile varlığımızı sürdürüyoruz.
Eğitim Kadromuz

Çocuklar üzerine uzmanlaşmış eğitmenler

Meb Destekli Özel Eğitim mERKEZLERİ

Destek Programları

Özel Öğrenme Güçlüğü

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

Dil ve Konuşma Güçlüğü

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

Otizm Spektrum Bozukluğu

Otizm erken çocukluk döneminde ortaya çıkan bireylerin sosyal davranışların kısıtlanmasına ve tekrarlayan döngülerin yaşanmasına sebep olan yaygın bir nöro-gelişimsel bozukluktur.

İşitme Yetersizliği

İşitme yetersizliği doğum öncesi, doğum anı ve sonrası nedenlere bağlı olarak gelişebilir. İşitme kaybına bağlı dil kazanımı olmadığı için de sosyal problemler yaşaması olasıdır.

Profesyonel Eğitim Desteği

Uzmanlıklarımız

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Özel Testler

Zeka ve Gelişim Testleri

Videoyu oynat

Wisc-r Zeka Testi

Stanford-Binet Zeka Testi

Agte Gelişim Testi

Moxo Dikkat Testi

Benton Görsel Bellek Testi

Resim Analizi

Bizi Takip Edin

Sosyal Medya

Selvi Özel Eğitim Merkezi sosyal medya paylaşımlarını inceleyebilir, etkinlik ve bilgilendirici videolarımızdan haberdar olmak için hesaplarımızı takip edebilirsiniz…

Neden Biz?

Yüksek Eğitim Standartları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle yakından ilgilenerek birebir eğitim programı uyguluyoruz.
Kadromuzda;

yer almaktadır.

Akademik başarı

Bireyin ihtiyaç duyduğu alanlarda en doğru şekilde akademik destek verilmektedir.

Rehberlik ve Danışma

Alanında uzman psikologlarıyla çocuğunuzun akademik ve sosyal alanda yaşadığı sorunların çözülmesine yardımcı olur.

Değerlendirme

Meb' e bağlı eğitim merkezlerimizden değerlendirme ve danışmanlık alabilirsiniz.

Ücretsiz Servis

Ankara içi pek çok bölgeye öğrenciler ve aileler için ücretsiz servis hizmeti vermektedir.

Google Değerlendirmesi

Sizlerden Gelen Yorumlar

Yunus Emre Gür
Yunus Emre Gür
11 Kasım 2022
Şoförlerinden idarecilerine kadar çok saygıyla ve ilgiyle karşılandım.
Ayşenur Çiçekçi
Ayşenur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Yasin Buyruk
Yasin Buyruk
11 Kasım 2022
Servis hizmetinin sunulması bizim için büyük bir artı oldu.
Necati Kılıçarslan
Necati Kılıçarslan
11 Kasım 2022
Öğrenme güçlüğü için tavsiye edebileceğim bir kurum
abdullah batuhan Balal
abdullah batuhan Balal
11 Kasım 2022
İnsan odaklı eğitimin tek adresi sanırım burası kendimi değerli hissettiğim bir kurum oldu.
Nisanur Çiçekçi
Nisanur Çiçekçi
11 Kasım 2022
Sadece telefonla bilgi almak için bile aradığımda ilgi ve alakaları çok güzeldi. İşleyiş hakkında bilgi sahibi oldum teşekkürler.
esra toprak
esra toprak
11 Kasım 2022
Çalışanlar özverili ve işinde başarılı
Aydın Seçer
Aydın Seçer
11 Kasım 2022
Hastane ve rapor aşamasında her an yanımda oldular işleyişi bildikleri için en kısa sürede sorunsuz olarak rapor çıkarabildim
Tuğçe Biçer
Tuğçe Biçer
11 Kasım 2022
Çalışanlar çok özverili ve işinde başarılı

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları bireylerde ortaya çıkan fonksiyon bozukluklarında çeşitli yöntemlerin kullanılması sureti ile gerçekleştirilir. Bu yöntemler uygulanacağı zaman ortaya çıkan problemin boyutları ve belirtileri dikkate alınırken kişinin ihtiyaçlarına yönelik programlar sağlanmak sureti ile çalışmalar yürütülür. Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitim ihtiyaçlarında destek eğitim paketleri yardımıyla profesyonel hizmet veren bir eğitim kurumudur. Fonksiyon bozuklukları her yaşta ortaya çıkabilen bir sorundur ve erken yaşta fark edildiğinde gerekli öğrenme programları aracılığı ile kişinin sosyal yaşama dahil olması, akranları ile arasında oluşan belirgin farkların kapatılması mümkün olmaktadır.

Bireyin sağlıklı bir yaşam sürmesinde bu tür fonksiyon bozukluklarının tedavi edilmesi gerekli olmakta ve uygun eğitim programları aracılığı ile mümkün hale gelmektedir. Fonksiyon bozuklukları duyma kaybı, işitme kaybı, fiziksel, bedensel ya da ruhsal arızalar şeklinde olabilir. Ailenin çocuktaki bu durumu kabullenmesi ve gerekli olan özel öğretim yöntemlerinden yararlanmak üzere kurumlarla iletişime geçmesi sorunun giderilmesinde önemli bir aşama olurken kurum ile koordineli çalışma da problemlerin çözümlenmesi süreçlerinde yararlı bir yaklaşımdır. Bu tür fonksiyon bozuklukları arasında yer alan dil gelişimine yönelik durumlardan biri de kekemeliktir. Kekemeliğin yanı sıra konuşma bozukluğu, geç konuşma, afazi gibi problemler de dil becerilerini ilgilendiren konularda karşılaşılan problemler arasındadır.

Kekemelik Nedir?

Kelimeler, heceler veya sesler söz konusu olduğunda bunların tekrarlanması sırasında veya konuşma esnasında oluşan konuşma bozukluklarına kekemelik adı verilmektedir. Bu süreçte konuşma hızında olumsuzlukların ortaya çıkması kekemelik ile ilgili bir durumdur. Kekemelik 2-6 yaş aralığında ortaya çıkabilen bir fonksiyonel bozukluktur. Çoğu zaman ilerleyen yaşla birlikte sorunun kendiliğinden ortadan kalktığı gözlemlense bile bazı durumlarda sorunun ilerleyen yaşlara da yansıması mümkün olabilmektedir. Bu tür durumlarda uygun bir eğitim programı uygulanmak sureti ile sorunun önüne geçilebilmektedir. Her yaşta bu tür bir sorunla karşılaşmak mümkün olabilmektedir.

Sebepler:

  • Genetik etkenler
  • Çocukluk döneminde kendiliğinden ortaya çıkan kekemelik türleri olabilmektedir
  • Beyin hasarlarına bağlı durumlar
  • Şiddetli duygusal travmalar

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi vasıtası ile bireylerde görülen her tür fonksiyon bozukluklarında gerekli eğitim programları uzman desteği ile birlikte oluşturulmakta ve bireylere sunulmaktadır. Özellikle konuşma ve dil becerileri ile ilgili sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik odyolog ve konuşma terapistleri profesyonel bir yaklaşımla bireylerin ihtiyaçlarına göre destek programı uygulamaktadır. Sorunların tespiti ve çözümlenmesi süreçlerinde uygun yöntem ve tekniklerin tercih edilmesinde bilimsel yöntemlerden yararlanılmakta ve gerekli çalışmalar bu doğrultuda yapılmaktadır.

Velilerle yapılan iş birliğine bağlı olarak da grup içi eğitimler ya da bireysel sınıflarda verilen birebir eğitimler ile problemlere çözüm üretilebilmektedir. Velilerin talepleri de bu noktada dikkate alınan unsurlar arasındadır. Akranlarından farklı gelişim özelliği gösteren bireylerde oluşan kekemelik sorunu, geç konuşma problemleri ya da konuşma bozukluklarında farklı yöntem ve tekniklerin kullanılması kişiye özel yaklaşımlarla hareket edilmesini gerekli kılmakta ve bireysel özellikler bu tür eğitimlerde önemli hale gelmektedir.

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarında özel bir hassasiyet göstermekte ve eğitim programları oluşturulurken uzman desteği ile hareket etmektedir. Sorunun türü ve niteliğine bağlı olarak oluşturulan eğitim programları uzman bir bakış açısı ve profesyonel kadrolar ile sağlanırken öğrencinin sosyal yaşamına uyumlu bir hayat akışına sahip olması sağlanmaktadır. Bireyin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetkinliğe kavuşturulması, akranları ile benzer özelliklere kavuşması özel eğitimler sayesinde gerçekleşebilirken hayat kalitesinin de arttırılması hedeflenen çalışmalar arasındadır. Öğrencinin probleminin doğru tespit edilmesi ve kendisine uygun programlar aracılığı ile desteklenmesinde eğitim kurumu ile ailenin iş birliği de önemli hale gelirken yapılan çalışmalarda bilimsel temeller esas alınmaktadır.

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2006 yılından bu yana yürüttüğü özel eğitim faaliyetlerinde öğrencilerin karşılaştığı birçok problemde onlara en iyi şartları sunmanın gayreti ile çalışmaktadır. Uzman eğitimci desteği ve profesyonel bir yaklaşım neticesinde her öğrencinin problemi ile birebir ilgilenilmekte ve gerekli çözüm önerileri oluşturulmaktadır. Sınıflarda özel olarak uygulanan hijyen kuralları çerçevesinde gerek özel eğitim destek programları gerekse öğrenme güçlüğü destek programları aracılığı ile fonksiyon bozukluğu olan bireyler için uygun programlar sunulmaktadır. Bu programların dışında dil ve konuşma güçlüğü destek eğitim programı da kurumun çalışmaları arasında yer almaktadır. Profesyonel bir bakış açısı ve uzman yaklaşımı kurumun tüm çalışmalarına hâkim bir unsurdur.

Selvi Özel Eğitim

Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve ihtiyaçlarına özel programlar oluşturuyoruz.

Scroll to Top

Sosyal Medya

Bizi Takip Edin…

Call Now Button