Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel Selvi Eryaman Özel Eğitim Merkezi olarak, deneyimli ve profesyonel kadromuz ile, değerli öğrencilerimize harika hizmetler veriyor, her bir öğrencimiz ile birebir ilgileniyoruz. Bireysel ve grup derslerimizle en iyi eğitimleri almalarını sağlıyor ve mutlu bir eğitim dönemi geçirmeleri için tüm kadromuzla elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Eryamandaki En İyi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri arasında en önde gelen firma olmanın haklı gururunu yaşıyoruz.

Özel Eğitim

Destek Programları

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi olarak kurumumuzda öğrenme güçlüğü yaşayan, konuşma problemleri olan ve herhangi bir gelişimsel bozukluktan dolayı özel eğitim alması gereken bireylere eğitim destek programları sunuyoruz.

Öğrenme Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Özel Öğrenme Güçlüğü (Disleksi), bireyin zekasına, yaşına ve eğitim düzeyine oranla okumada zorlanması ve istenilen düzeyde öğrenememesi olarak tanımlanır.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Dil ve Konuşma Güçlüğü Destek Eğitim Programı

Dil ve konuşma güçlüğü, sözsel iletişimde yaşanan zorluklar, konuşmada anlam bozukluğu, ses bozukluğu veya artikülasyon bozukluğu şeklinde tanımlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Bireysey Eğitim

Çocuğun raporunda belirtilen durum neticesinde eğer bireysel eğitim için uygun görülmüşse, özel eğitim programı hazırlanarak bire bir eğitim sağlanabilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara

Grup Eğitimi

Grup eğitimlerimizde 5-10 kişilik özel sınıflarımızda hijyen(covid 19 önlemleri alnımşıtır.) şartlarına uyarak özel eğitim programı dahilinde derslerimiz gerçekleştirilir.

BİLGİ AL
Hemen Ara
Her Öğrencimiz Bizim İçin Özel

YÜKSEK EĞİTİM STANDARTLARI

Selvi Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nde her öğrencimiz bizim için özeldir. Tüm öğrencilerimizle birebir ilgilenerek üst düzey bir eğitim programı uyguluyoruz.

Keçiören, Pursaklar, Çankaya, Altındağ, Mamak, Saray, Yenimahalle, Demetevler, Etimesgut, Sincan, Eryaman.. Kısacası Ankara’nın her yerinden okulumuza gelen tüm öğrencilerimiz bizim için çok özeldir. Her öğrencimizle özel olarak ilgileniyor ve  onların ihtiyaçlarına göre özel programlar oluşturuyoruz.

Bizimle İletişime Geçin

İletişim bilgilerinizi bırakın, hızlıca size dönüş yapalım, aklınızdaki soruları cevaplayalım.

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi

Özel eğitim ve rehabilitasyon çalışmaları bireylerde ortaya çıkan fonksiyon bozukluklarında çeşitli yöntemlerin kullanılması sureti ile gerçekleştirilir. Bu yöntemler uygulanacağı zaman ortaya çıkan problemin boyutları ve belirtileri dikkate alınırken kişinin ihtiyaçlarına yönelik programlar sağlanmak sureti ile çalışmalar yürütülür. Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel eğitim ihtiyaçlarında destek eğitim paketleri yardımıyla profesyonel hizmet veren bir eğitim kurumudur. Fonksiyon bozuklukları her yaşta ortaya çıkabilen bir sorundur ve erken yaşta fark edildiğinde gerekli öğrenme programları aracılığı ile kişinin sosyal yaşama dahil olması, akranları ile arasında oluşan belirgin farkların kapatılması mümkün olmaktadır.

Bireyin sağlıklı bir yaşam sürmesinde bu tür fonksiyon bozukluklarının tedavi edilmesi gerekli olmakta ve uygun eğitim programları aracılığı ile mümkün hale gelmektedir. Fonksiyon bozuklukları duyma kaybı, işitme kaybı, fiziksel, bedensel ya da ruhsal arızalar şeklinde olabilir. Ailenin çocuktaki bu durumu kabullenmesi ve gerekli olan özel öğretim yöntemlerinden yararlanmak üzere kurumlarla iletişime geçmesi sorunun giderilmesinde önemli bir aşama olurken kurum ile koordineli çalışma da problemlerin çözümlenmesi süreçlerinde yararlı bir yaklaşımdır. Bu tür fonksiyon bozuklukları arasında yer alan dil gelişimine yönelik durumlardan biri de kekemeliktir. Kekemeliğin yanı sıra konuşma bozukluğu, geç konuşma, afazi gibi problemler de dil becerilerini ilgilendiren konularda karşılaşılan problemler arasındadır.

Kekemelik Nedir?

Kelimeler, heceler veya sesler söz konusu olduğunda bunların tekrarlanması sırasında veya konuşma esnasında oluşan konuşma bozukluklarına kekemelik adı verilmektedir. Bu süreçte konuşma hızında olumsuzlukların ortaya çıkması kekemelik ile ilgili bir durumdur. Kekemelik 2-6 yaş aralığında ortaya çıkabilen bir fonksiyonel bozukluktur. Çoğu zaman ilerleyen yaşla birlikte sorunun kendiliğinden ortadan kalktığı gözlemlense bile bazı durumlarda sorunun ilerleyen yaşlara da yansıması mümkün olabilmektedir. Bu tür durumlarda uygun bir eğitim programı uygulanmak sureti ile sorunun önüne geçilebilmektedir. Her yaşta bu tür bir sorunla karşılaşmak mümkün olabilmektedir.

Sebepler:

  • Genetik etkenler
  • Çocukluk döneminde kendiliğinden ortaya çıkan kekemelik türleri olabilmektedir
  • Beyin hasarlarına bağlı durumlar
  • Şiddetli duygusal travmalar

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi vasıtası ile bireylerde görülen her tür fonksiyon bozukluklarında gerekli eğitim programları uzman desteği ile birlikte oluşturulmakta ve bireylere sunulmaktadır. Özellikle konuşma ve dil becerileri ile ilgili sorunların ortadan kaldırılmasına yönelik odyolog ve konuşma terapistleri profesyonel bir yaklaşımla bireylerin ihtiyaçlarına göre destek programı uygulamaktadır. Sorunların tespiti ve çözümlenmesi süreçlerinde uygun yöntem ve tekniklerin tercih edilmesinde bilimsel yöntemlerden yararlanılmakta ve gerekli çalışmalar bu doğrultuda yapılmaktadır.

Velilerle yapılan iş birliğine bağlı olarak da grup içi eğitimler ya da bireysel sınıflarda verilen birebir eğitimler ile problemlere çözüm üretilebilmektedir. Velilerin talepleri de bu noktada dikkate alınan unsurlar arasındadır. Akranlarından farklı gelişim özelliği gösteren bireylerde oluşan kekemelik sorunu, geç konuşma problemleri ya da konuşma bozukluklarında farklı yöntem ve tekniklerin kullanılması kişiye özel yaklaşımlarla hareket edilmesini gerekli kılmakta ve bireysel özellikler bu tür eğitimlerde önemli hale gelmektedir.

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi öğrencilerin bireysel ihtiyaçlarında özel bir hassasiyet göstermekte ve eğitim programları oluşturulurken uzman desteği ile hareket etmektedir. Sorunun türü ve niteliğine bağlı olarak oluşturulan eğitim programları uzman bir bakış açısı ve profesyonel kadrolar ile sağlanırken öğrencinin sosyal yaşamına uyumlu bir hayat akışına sahip olması sağlanmaktadır. Bireyin yaşamsal ihtiyaçlarını karşılayabilecek yetkinliğe kavuşturulması, akranları ile benzer özelliklere kavuşması özel eğitimler sayesinde gerçekleşebilirken hayat kalitesinin de arttırılması hedeflenen çalışmalar arasındadır. Öğrencinin probleminin doğru tespit edilmesi ve kendisine uygun programlar aracılığı ile desteklenmesinde eğitim kurumu ile ailenin iş birliği de önemli hale gelirken yapılan çalışmalarda bilimsel temeller esas alınmaktadır.

Eryaman Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 2006 yılından bu yana yürüttüğü özel eğitim faaliyetlerinde öğrencilerin karşılaştığı birçok problemde onlara en iyi şartları sunmanın gayreti ile çalışmaktadır. Uzman eğitimci desteği ve profesyonel bir yaklaşım neticesinde her öğrencinin problemi ile birebir ilgilenilmekte ve gerekli çözüm önerileri oluşturulmaktadır. Sınıflarda özel olarak uygulanan hijyen kuralları çerçevesinde gerek özel eğitim destek programları gerekse öğrenme güçlüğü destek programları aracılığı ile fonksiyon bozukluğu olan bireyler için uygun programlar sunulmaktadır. Bu programların dışında dil ve konuşma güçlüğü destek eğitim programı da kurumun çalışmaları arasında yer almaktadır. Profesyonel bir bakış açısı ve uzman yaklaşımı kurumun tüm çalışmalarına hâkim bir unsurdur.